str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

3 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: pomocy: składi ZUS
Autor:  Gość portalu: Ewa Odpowiedz na list
Data: 06-08-24 14:06 Odpowiedz cytując
Witam wszystkich, potrzebuje pomocy, a dokladnie rady. W kwietniu tego roku zaczelam rejestrowac firme, lecz roznych powodow nie zakonczylam jeszcze tej czynnosci. Zostalo mi udac sie do Urzedu Skarbowego aby wybrac forme rozliczen oraz zdelkarowac ze bede VATowcem, a takze musze zglosic sie do ZUSu.Moje pytanie jest takie: czy jesli nie zakonczylam jeszcze rejestracji firmy to musialam placic skladki ZUS od poczatku kwietnia?? Chodzi mi o to ze teoretycznie majac NIP i REGON oraz konto bankowe, ZUS moze stwierdzic ze juz rozpoczelam dzialalnosc i obawiam sie ze bede musiala uregulowac skladki ZUS od poczatku kwietnia do teraz :(??!! Prosze niech mi ktos pomoze i wyjasni??
 
Odp: pomocy: składi ZUS
Autor:  Gość portalu: E. Grzywacz Odpowiedz na list
Data: 06-10-03 20:37 Odpowiedz cytując
Składki ZUS należy płacić od miesiąca w którym nastąpił pierwszy przychód firmy tak zresztą jak podatek dochodowy. ZUS nie może pobrać składki za miesiące kiedy firma nie miała jeszcze żadnych przychodów tym bardziej ,że proces jej rejestracji nie zoastał jeszcze zakończony. Sama miałam podobny przypadek i dopiero po interwencji w centali ZUS w Warszawie uzyskałam taką odpowiedź. Działo się to w 2002 r.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009