str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: OC i AC w Irlandii
Autor:  Gość portalu: jarba Odpowiedz na list
Data: 06-09-21 16:11 Odpowiedz cytując
Zwracam się z prośbą o udzielenie mi informacji na temat
OC i AC samochodowego w Irlandii.
Otóż noszę się z zamiarem wyjazdu do pracy do Irlandii. Chciałbym kupić tam samochód i oczywiście zawrzeć umowę ubezpieczeniową OC i AC. Ale w Polsce pozostawiłbym w użytkowaniu rodziny samochód zarejestrowany na moje nazwisko łącznie z ważnymi polisami OC i AC.
Niestety nie wiem czy mogę tak zrobić ponieważ od kolegi mieszkającego w Irlandii dowiedziałem, że nie mogę mieć
dwóch polis OC i AC - w Polsce i Irlandii. Oznaczałoby, że musiałbym sprzedać samochód w kraju i zamknąć polisy
ubezpieczeniowe. Niestety żaden broker ubezpieczeniowy do, którego się zwracałem nie spotkał się z takim problemem.
 
Odp: OC i AC w Irlandii
Autor:  Gość portalu: Aga Odpowiedz na list
Data: 06-10-29 00:02 Odpowiedz cytując
Witaj
Masz rację nie możesz miec dwóch samochodów zarejestrowanych na siebie ani nie możesz byc współwłaścicielem Proponuję zrobic umowę darowizmy na właściciela samochodu , U dasz się z taka umową do wydziału komunikacji aby cię wykreslono z dowodu rejestracyjnego. A póżniej musisz udać się do agenta lub oddziału T.U. aby spożądzic stosowny aneks.
Jeżeli wybierasz sie do Irlandi to zabierz sobie zaświadcznie o Beszkodowym przebiegu ubezpieczenia koniecznie musisz miec przetłumaczone na język angielski.Acha i musisz mieć nie starsze miż 30dni.
Pozdrawiam
Agent Ubezpieczeniowy
Aga
Odp: OC i AC w Irlandii
Autor:  Gość portalu: Dot Odpowiedz na list
Data: 06-11-13 13:47 Odpowiedz cytując
Możesz zrobić też tak: samochód, który zostawiasz w kraju, przekazujesz z upoważnieniem do jego kierowania (żonie, cioci czy komu tam chcesz, pamiętaj jednak, ze wszystkim tym, którzy używają tego auta). Nie przeszkadza pisemnie poinformować o udzielonym upoważnieniu zakład ubezpieczeń (poleconym, za potwierdzeniem odbioru). Jeśli z.u. nie odezwie się w ciągu 14 dni od otrzymania takiego powiadomienia, to wszystko jest OK. Jeśli chodzi o darowizny, to pamiętaj, ze obdarowany zapłaci podatek, wyda pieniążki na ponowną rejestrację i sam ubezpieczy auto (zgodnie z nowym wydanym dowodem rejestracyjnym). A Ty chyba chcesz to auto zatrzymać? Ogólne warunki ubezpieczenia AC wyłączają odpowiedzialność m.in w przypadkach:
- kierowanie po spożyciu alkoholu
- kierowanie przez osobę nieupoważnioną (Ty napiszesz stosowne upoważnienia).
W Irlandii kupisz samochód, to obowiązkowo wykupujesz polisę OC (koszt -900 - 1500 euro), można rozbić składkę na raty. AC rózni się od naszych warunków oferowanych na ryznku:
1) Fire and Theft (od kradzieży i ognia) - w Irlandii lubią podpalać samochody
lub
2) Comprehensive Motor Insurance (OC +AC w zakresie zbliżonym do naszego)

NIe muszę mówić, ze AC sporo kosztuje, wszystko zależy od tego za ile kupisz tam auto i czy świadomie nie zrezygnujesz z AC..
Pozdrawiam,
Brokerka
Pozdrawiam.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009