str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

18 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: OC i auto z UE
Autor:  Gość portalu: Lukasz Odpowiedz na list
Data: 07-02-10 11:01 Odpowiedz cytując
Witam

Jestem w dosctrudnej a raczej kosztownej sytuacji i chcialbym z niej wybrnac :-)

Posiadam auto sprowadzone z UE i jestem w trakci realizowania formalnosci zwiazanych z jego sprowadzeniem.

Odwiezilem ostatnio kilka TU i lekki szok. Dla mnie OC znajduje sie w widelkach 1000-2000 zl i nie ukrywam ze jest to dla mnie za duzo.

W jaki sposob moge przekazac samochod na mame by ona byla glownym wlascicielem a ja wspolwlascicielem. Obecnie zlozylem papiery w UCelnym wiec chyba musze na siebie zrobic pierwsza rejestracje. Wtedy chcialbym ubezpieczyc auto na 30dni i wtedy jakos sprzedac ten smaochod mamie ale tak by koszty byly jak najmniejsze - darowizna ?? Wtedy mama rejestruje autko na siebie czyli nowy dowod rejestracyjny a mnie wpisuje na wspolwlasicicela tak by mi szly znizki. Ktos robil taki manewr ? jest to wogole realne ?.

I druga sytuacja: moze wystarczy wpisac mame podczas formalnosci w UMiasta jako wspolwlasciciela? beda sie wtedy liczyly jej znizki? czy takie cos to wogole nie ma sensu ?

Prosze o wszelkie pomysly bo do 25lat jeszcze 2 czyli 2 lata po 1000zl za OC ;/;/;/

Pozdrawiam
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009