str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

28 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: niesolidny agent ubezpieczeniowy
Autor:  Gość portalu: great_me Odpowiedz na list
Data: 07-03-18 17:08 Odpowiedz cytując
Witam. W roku ubiegłym w związku z pogorszeniem się mojej sytuacji
materialnej, postanowiłam za namową poleconej mi przez sąsiada agentki,zmienić ubezpieczenie OC z PZU na OC od innego ubezpieczyciela, oczywiście dużo tańszego. Agentka, wiedząc doskonale, że wcześniej miałam wykupione OC w PZU, nic mi nie powiedziała o konieczności złożenia wypowiedzenia u poprzedniego ubezpieczyciela. PO roku PZU przysłało mi fakturę do zapłaty na 1500 zł i dopiero wtedy dowiedziałam się, o tym, że powinnam była złożyć takowe wypowiedzenie. Wiem, że w świetle prawa wypowiedzenie jest moim obowiązkiem, a nie agenta, ale do dobrych zwyczajów należy, iż agenci,przejmujący klienta od innego ubezpieczyciela, albo sami wysyłają takie wypowiedzenie (oczywiście po podpisaniu go przez ubezpieczonego) albo przynajmniej dobitnie o tym informują. W moim przypadku tak się nie stało,agentka nie specjalnie przejęta, zapewniła mnie, że na pewno mi o tym mówiła,
co jednak nie jest prawdą, przy zawieraniu umowy był też obecny mój chłopak, który też nic takiego sobie nie przypomina. Ponadto ostatnio agentka z PZU zwróciła mi uwagę, iż przy wypisywaniu polisy na ostatni rok, moja nowa agentka pomyliła się w dacie, tak że przez jeden dzień w ogóle nie byłam objęta ubezpieczeniem. Przyznam, że to już dopełniło czarę goryczy. Mam pytanie, jaka jest możliwość złożenia skargi na takiego agenta? W podstawowych sprawach agenci powinni naprawdę dochować podstawowej staranności, a pomyłki w dacie i brak informacji w zasadniczych kwestiach, na taką staranność nie wskazują.
Pozdrawiam
Gośka
 
Odp: niesolidny agent ubezpieczeniowy
Autor:  Gość portalu: agent Odpowiedz na list
Data: 07-03-29 07:56 Odpowiedz cytując
niestety w pierwszej kwestii nic sie nie da zrobić. Oczywiście agent ma obowiązek przypomniec o formalnościach w starej firmie - o konieczności wypowiedzenia umowy. Z tym wysyłaniem wypowiedzenia przez agenta różnie bywa...ja tego nie robię. Z punktu widzenia klienta w jego interese jest samodzielnie to zrobić, koniecznie za potwierdzeniem odbioru. Natomiast niesolodnośc agenta można zgłosić do dyrektora jego firmy, a błędy firma może aneksować i poprawić. Na przyszłośc radzę dokładnie czytać dokumenty, które się podpisuje i zapoznac się z ustawą oc komunikacyjne. Media dośc głośno krzyczą o ryzyku podwójnego ubezpieczenia.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009