str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

5 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Komu słuzy OC prywatne
Autor:  Gość portalu: Jarek Odpowiedz na list
Data: 02-03-14 11:28 Odpowiedz cytując
Mam wykupiona polisę ubezpieczenia mieszkania wraz z odpowiedzialnościa cywilna. Jednak ubezpieczyciel nie wypłacił odszkodowania gdy mój syn jadac na rowerze wpadł na zaparkowany samochód i stłukł reflektor. Musiałem zapłacić z własnej kieszeni.
Dlaczego ubezpieczyciele tak oszukują klientów?
 
Odp: Komu słuzy OC prywatne
Autor:  Gość portalu: Marek Odpowiedz na list
Data: 02-03-18 12:52 Odpowiedz cytując
Bo ubezpieczyciele nie chcą tracic tylko zapewnić sobie zyski. I dlatego sa zasady ubezpieczenia tzw. warunki ogólne by sie z nimi zapoznać przed lub od razu po zakupieniu polisy. Gdy je przeczytasz to bedziesz wiedzial czy miałeś ochrone czy nie.
Stawiam szampana ze do momentu wypadku a może i do teraz nie zapoznałeś się z nimi.
Odp: Komu słuzy OC prywatne
Autor:  Gość portalu: Agentka Odpowiedz na list
Data: 02-03-18 12:56 Odpowiedz cytując
Sądzę ze pomylki nie bylo, ani złej woli ubezpieczyciela.
Przy ubezpieczaniu mieszkań najczęściej jest dodawana OC z tytułu użytkowania nieruchomości. Więc odszkodowanie nalezy się w przypadku gdyby np. zalał Pan sąsiada lub pies ugryzł listonosza na terenie posesji lub mieszkania.
Skoro nie wypłacono odszkodowania za rozbity reflektor to dlatego że nie było wykupionej polisy OC w życiu prywatnym.
Odp: Komu słuzy OC prywatne
Autor:  konrad.troll Odpowiedz na list
Data: 02-03-24 17:28 Odpowiedz cytując
Jarku
Wszystko zależy jakiej wysokości była szkoda. Może nie przekroczyła franszyzy integralnej o której może być mowa w ogólnych warunkach ubezpieczenia z którymi się zgodziłeś. Sprawdź również franszyzę redukcyjną.
Franszyza redukcyjan to najprościej kwota do której zakłądy ubezpieczeniowe nie odpowiadają np 300 zł. Jeżlei skzoda wyniesie 301 zł zapłacą całość.
Franszyza redukcyjna to tzw. udział własny w szkodzie np. 10% potrącane jest od wylicoznego odszkodowania.

Konrad - Cześć
Odp: Komu słuzy OC prywatne
Autor:  Gość portalu: Wania Odpowiedz na list
Data: 02-04-04 13:37 Odpowiedz cytując
Ja taką polisę mam i dzięki niej nie popłynęłam ponad 10 tys zł gdy mi pies uciekł na szosę i spowodował zderzenie dwóch samochodów.
Ja byłam przerażone a kierowca który zachamował i dostał z tyłu od razu wyskoczył do mnie i zatrzymał tak że nie mogłam nawet uciec.
Od razu powiedziałam ze mam polisę więc się uspokoił, a pewnie by mi dołożył tak był wściekły ;-)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009