str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 07-09-10 13:25 Odpowiedz cytując
PLAN INWESTYCYJNY AXA to oferta przygotowana specjalnie dla osób poszukujących atrakcyjnych i nowoczesnych form lokowania i pomnażania pieniędzy. Inwestuj regularnie w nasz produkt, a my umożliwimy Ci bieżącą kontrolę realizowanych zleceń, a także aktywne zarządzanie posiadanymi pieniędzmi.

PLAN INWESTYCYJNY AXA to oferta także dla osób, które zgromadziły już pewien kapitał i chcą go ulokować w sposób umożliwiający osiągnięcie zysków.

Plan Inwestycyjny AXA - najnowszy produkt, pozwalający na samodzielne inwestowanie. Teraz naprawdę można spełnić nawet najbardziej wyszukane marzenia.

Zalety Planu Inwestycyjnego AXA:
- składka jednorazowa lub regularna
- brak opłat wstępnych
- niskie opłaty za zarządzanie
- brak podatku Belki przez cały okres inwestowania
- dostęp do swojego konta on-line
- wszelkie operacje on-line (zmiana alokacji składki czy portfela inwestycyjnego) bezpłatne
- możliwość inwestowania w 3 gotowe rozwiązania inwestycyjne, 5 funduszy AXA Życie TU S.A., 25 funduszy inwestujących w jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez 6 TFI, a to tylko początek, niedługo pojawią się nowe fundusze...

Zapraszam do skorzystania, naprawdę warto!

www.ofe.xt.pl
www.ofe1.yoyo.pl

 
Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: ddss Odpowiedz na list
Data: 07-10-31 12:12 Odpowiedz cytując
...
Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: Darek Odpowiedz na list
Data: 07-11-06 12:56 Odpowiedz cytując
a ja zapraszam wszytskich do korzystania z najlepszego domu maklerskiego dmbzwbk.pl ;) axa sięz nim nie równa i tyle, dzieki
Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: RyszardS Odpowiedz na list
Data: 07-11-10 21:17 Odpowiedz cytując
Wszystko fajnie, tylko gdzie tu mowa o emeryturze. Ja tu widzę prosty fundusz inwestycyjny w którym można zarobić, ale tez i stracić pieniądze.
Proszę mi zagwarantować jakąś dożywotnią emeryturę ( konkretne kwoty za konkretne wpłaty), a nie jakieś bajki.
 
Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 07-11-11 20:09 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: RyszardS
Data: 2007-11-10 21:17

> Wszystko fajnie, tylko gdzie tu mowa o emeryturze. Ja tu widzę prosty fundusz inwestycyjny w którym można zarobić, ale tez i stracić pieniądze.
> Proszę mi zagwarantować jakąś dożywotnią emeryturę ( konkretne kwoty za konkretne wpłaty), a nie jakieś bajki.

Konkretne kwoty za konkretne wpłaty dostaniesz w ZUSie. (taki żart)

Po to sie inwestuje agresywnie aby dobrze zarobić, jeżeli potrzebujesz pewnych pieniędzy to inwestujesz w fundusze pieniężne lub obligacji, ewentualnie zrównoważone.

Ten prosty fundusz (mowa o AXA) też na to pozwala.
 
Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 07-11-11 21:34 Odpowiedz cytując

>
> Konkretne kwoty za konkretne wpłaty dostaniesz w ZUSie. (taki żart)
>
> Po to sie inwestuje agresywnie aby dobrze zarobić, jeżeli potrzebujesz pewnych pieniędzy to inwestujesz w fundusze pieniężne lub obligacji, ewentualnie zrównoważone.
>
> Ten prosty fundusz (mowa o AXA) też na to pozwala.
Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: RyszardS Odpowiedz na list
Data: 07-11-11 21:42 Odpowiedz cytując
Otóż, drogo Panie !
Wciskacie ludziom KIT !! Czy ta cała AXA zagwarantuje mi zysk ?
NIE !! I nawet w reklamach w końcu musieliście zamieścić o tym informację, że "dołożycie starań", ale to klient ponosi ryzyko straty.
Wiec gdzie tu mowa o emeryturze ??
Emerytura ma być pewna, bo będzie to jedynym środkiem utrzymania wtedy kiedy nie będę już w stanie normalnie pracować !!
Jeśli nie wiesz, że jest na rynku rozwiązanie, które już dziś gwarantuje Ci dożywotnio konkretną kwotę, to albo Cie słabo szkolili albo wolisz o tym nie wspominać.
 
Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 07-11-12 16:37 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: RyszardS
Data: 2007-11-11 21:42

> Otóż, drogo Panie !
> Wciskacie ludziom KIT !! Czy ta cała AXA zagwarantuje mi zysk ?
> NIE !! I nawet w reklamach w końcu musieliście zamieścić o tym informację, że "dołożycie starań", ale to klient ponosi ryzyko straty.
> Wiec gdzie tu mowa o emeryturze ??
> Emerytura ma być pewna, bo będzie to jedynym środkiem utrzymania wtedy kiedy nie będę już w stanie normalnie pracować !!
> Jeśli nie wiesz, że jest na rynku rozwiązanie, które już dziś gwarantuje Ci dożywotnio konkretną kwotę, to albo Cie słabo szkolili albo wolisz o tym nie wspominać.

Nie wiem dlaczego uczepiłeś się AXA. Jeżeli znasz jakąś inna firmę która dzisiaj zagwarantuje, że za 20 lat dostaniesz 5 000 emerytury i będzie to dokładnie 5 000, to chętnie ją poznam, nie tylko ja ale także szerokie grono emerytów.
W jaki sposób ma ktoś Ci zagwarantować że za ileś tam lat dostaniesz tyle a nie więcej albo mniej pieniędzy? Nawet lokaty w banku mają zmienne oprocentowanie, zależne od tego co zdziała Rada Polityki Pieniężnej.
Zapewnianie przez jakiegokolwiek agenta o pewnych zyskach w przyszłości to wróżenie ze szklanej kuli i zwykłe oszustwo.
Chcesz bezpiecznie oszczędzać? to wpłać kasę na lokatę, lub w fundusz obligacji czy bony skarbowe. Ale wtedy nie licz na wysokie zyski.
Chcesz dobrze żyć na emeryturze? wtedy trzeba zaryzykować i zainwestować w akcje, na pewno zyski będa większe niż na lokacie.
Klient wpłacając pieniądze w fundusze musi mieć świadomość ewentualnych wahań kursów i możliwości strat. Dlatego inwestuje się długoterminowo a nie na 2, 3 lata.

W ramach mojego szkolenia proszę napisz jaka to firma, albo jakie jest rozwiązanie na rynku, które już dziś gwarantuje Ci dożywotnio konkretną kwotę, i jaka to kwota.

PS. A tym funduszem, który musiał zmienić reklamę była ARKA a nie AXA.
 
Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 07-11-12 22:10 Odpowiedz cytując
Nie uczepiłem się AXY, tylko wszystkich funduszy. Ale jeśli tak to odebrałeś, to przepraszam. A jesli chodzi o nakaz KNF w temacie informowania klientów o mozliwości straty pieniędzy dotyczy wszystkich funduszy. Piszesz o Arce, bo akurat oni pierwsi wyskoczyli z tymi reklamami.
Zainteresuj się proszę programem nazywajacym się "Eventus" dystrybuowanym przez HMI. Program ten gwarantuje konkretne kwoty. I nie obiecuje tego Agent ( jak w przypadku funduszy), ale konkretne kwoty minimalne są określone na polisie. A z tego jak pewnie wiesz wycofac się nie można.
Czy jakis fundusz zagwarantuje Ci na umowie, że np. za miesieczną wpłatę 300 pln, że za 30 lat będziesz pobierał dożywotnie świadczenie min. 800 pln ?
A do tego jeszcze w tym możesz mieć ochronę.
To o czym lepiej rozmawiać ? O marzeniach, czy konkretach.
 
Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 07-11-13 17:02 Odpowiedz cytując
Interesowałem sie troche Eventusem, ale nie do końca wierzę w to co piszą. Nie wierzę w żadne gwarancje.
Poczytaj ciekawy wątek na forum tutaj-> http://www.forum.ubezpieczyciel.pl/read.php?f=3&i=1278&t=1278
Owszem technicznie biorąc da się przeliczyć wszystko, inflację, przyrost wynagrodzeń, indeksację składki, itp. i powiedzieć że gwarantuje się wypłatę tyle a tyle. Pytanie tylko czy wtedy (za 30 lat) ta kwota jeszcze będzie cos znaczyć, czy tez będzie tak jak z polisami np. CU czy AMPLICO zakładanymi 10-15 lat temu, a którym teraz kończy się okres obowiązywania. Miały dac Bóg wie jakie zyski a w praktyce dostaje się to co zostało wpłacone plus jakies marne grosze. Wielu moich klientów czuje się w ten sposób oszukanych. Tak więc jak ktos mówi, że cos gwarantuje to od razu zapala mi się czerwona lampka z napisem ALARM.
Tak więc wole swoje fundusze, wole samemu decydować, a jak chcę mieć gwarancje to kupuje 10 letnie obligacje i moge spac spokojnie.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: lolo Odpowiedz na list
Data: 07-11-14 16:40 Odpowiedz cytując
A może masz inne propozycje. Czemu tylko AXA. czuję , że reprezentujesz sektę zwaną DSA.
Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: lolo Odpowiedz na list
Data: 07-11-14 16:40 Odpowiedz cytując
A może masz inne propozycje. Czemu tylko AXA. czuję , że reprezentujesz sektę zwaną DSA.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emerytu
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 07-11-14 18:37 Odpowiedz cytując
Reprezentuję wiele sekt, w tym główną sektę zwaną "VOTUM" :)
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emerytu
Autor:  Gość portalu: uka Odpowiedz na list
Data: 07-11-15 09:52 Odpowiedz cytując
To współczuję. Napracujesz się, mało z tego masz ale najwazniejsze to, że zarząd VOTUM i DSA jeździe super samochodami i jest zabezpieczony.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 07-11-15 16:22 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: uka
Data: 2007-11-15 09:52

> To współczuję. Napracujesz się, mało z tego masz ale najwazniejsze to, że zarząd VOTUM i DSA jeździe super samochodami i jest zabezpieczony.

VOTUM z DSA ma jedynie wspólnego właściciela. Zarządy sa różne jak i podejście do ludzi jest różne.
Votumowcy mają lepiej :)
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emerytu
Autor:  Gość portalu: aneczka Odpowiedz na list
Data: 07-11-15 10:13 Odpowiedz cytując
zajrzałam na ten watek. Nie reprezentuje, żadna firmę, nie jestem akwizytorem, wiec firma typu DSA nie kole mi w oczy. Ale niestety miałam kontakt z reprezentantem tej firmy.

Od początku jestem ubezpieczona w NN. Zarabiam dobrze, więc mój kapitał jest znaczący. Jestem przekonana, że za transfer do AXY akwizytor mozne uzyskać maksymalna stawkę. NN jest w czołówce firm ubezpieczeniowych, biorąc pod uwage wszystkie z mozliwych rankingów. Mam zniżki w opłatach. W końcu jestem od samego poczatku w NN(chyba od 1999 r). Ale przechodze do meritum. Otóż ten kształcony akwizytor Z DSA/Votum próbował mnie namówić na przejscie do AXY. Proponował sprawdzenie wpływów z ZUS-u (otrzymuje je na bieżąco i sprawdzam więc jest OK) i przekonywał o wspaniałej, wysokiej emeryturze. Tłumaczył pokrętnie o wartosciach jednostek (im tańsze tym lepiej). Oczywiscie nie wspomniał o tym, że wchodzac do AXY tracę zapracowane zniżki, nie opierał się na zadnych rankingach (bo AXA chyba w wiekszości wypada blado). Oczywiści nie skorzystałam z tej zachecającej oferty. Przypuszczam, ze gdyby AXA była dobrym funduszem nie musiałaby angazować w sprzedaż swoich produktów poprzez tak agresywne firmy jak AXA/Votum. Oczywiscie zaraz pojawią się głosy obrońców. czekam zatem na argumenty.
Pozdrawiam,
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 07-11-15 16:40 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: aneczka
Data: 2007-11-15 10:13

> zajrzałam na ten watek. Nie reprezentuje, żadna firmę, nie jestem akwizytorem, wiec firma typu DSA nie kole mi w oczy. Ale niestety miałam kontakt z reprezentantem tej firmy.
>
> Od początku jestem ubezpieczona w NN. Zarabiam dobrze, więc mój kapitał jest znaczący. Jestem przekonana, że za transfer do AXY akwizytor mozne uzyskać maksymalna stawkę. NN jest w czołówce firm ubezpieczeniowych, biorąc pod uwage wszystkie z mozliwych rankingów. Mam zniżki w opłatach. W końcu jestem od samego poczatku w NN(chyba od 1999 r). Ale przechodze do meritum. Otóż ten kształcony akwizytor Z DSA/Votum próbował mnie namówić na przejscie do AXY. Proponował sprawdzenie wpływów z ZUS-u (otrzymuje je na bieżąco i sprawdzam więc jest OK) i przekonywał o wspaniałej, wysokiej emeryturze. Tłumaczył pokrętnie o wartosciach jednostek (im tańsze tym lepiej). Oczywiscie nie wspomniał o tym, że wchodzac do AXY tracę zapracowane zniżki, nie opierał się na zadnych rankingach (bo AXA chyba w wiekszości wypada blado). Oczywiści nie skorzystałam z tej zachecającej oferty. Przypuszczam, ze gdyby AXA była dobrym funduszem nie musiałaby angazować w sprzedaż swoich produktów poprzez tak agresywne firmy jak AXA/Votum. Oczywiscie zaraz pojawią się głosy obrońców. czekam zatem na argumenty.
> Pozdrawiam,

Odpowiem Ci na Twoje wątpliwości:
1. Fudusze same kształtują swoją politykę zdobywanie klientów. Jedne wydają miliony na reklamy i aktorów, inne wydają na reprezentantów. Jaki jest skutek najlepiej obrazują wyniki kilku ostatnich transferów. Można to sprawdzic na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.
2. Miałas pecha, że trafiłaś na akwizytora słabo wyuczonego, może dopiero zaczynał, może olewał swoją robote i chciał iść po najmniejszej linii oporu. W kazdym zawodzie trafiają się czarne owce.
3. Co do porównania wyników AXA i NN to proponuje zajrzeć tu: http://emerytury.onet.pl/1,flista.html
Sortując wg kolejnych okresów czasu dostaniesz odpowiedź na pytanie o linię trendu dla obu funduszy, wyniki historyczne dłuższe niż 3 lata nie wchodzą w grę, bo zaciemnia się obraz (co chętnie wykorzystują akwizytorzy np. NN, CU i PZU)
4. To, że akurat Ty sprawdzasz sobie składki to jest bardzo dobrze, jednakże uwierz mi, ponad 95% klientów OFE nie wie jak to zrobic ani nawet nie zagląda do tej dokumentacji. Wizyta akwizytora, np. z DSA powinna chociaz tych ludzi zmusic do poszukania tych dokumentów i zainteresowania się tymi pieniędzmi.
5. Zmiana funduszu, która spowoduje przyrost kapitału tylko o 2% (kilka lub kilkanaście takich zmian w okresie zbierania na emeryturę) skutkuje zwiększeniem ostatecznego kapitału nawet o 40%. Jeżeli nasz zysk jest większy o 4%, to na koniec można dostać ponad 100% więcej niz gdyby nic nie robić.
6. Zasada jest prosta - im nasze pieniądze więcej zarabiają tym nasza emerytura będzie większa. Może być i tak, że osoby tak samo zarabiające przez całe swoje zycie pracownika i odprowadzające te same składki dostaną różne emerytury. Bo jedna cos robiła ze swoimi pieniędzmi a druga nie robiła nic.

Pozdrawiam

PS. Votum nie zajmuje się OFE tylko odszkodowaniami.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie
Autor:  Gość portalu: aneczka Odpowiedz na list
Data: 07-11-16 14:10 Odpowiedz cytując
Nie przekonałeś mnie do swoich wyjasnień. Róznica przyrostu składki pomiedzy NN a AXA od poczatku działalnosci wynosi prawie 30%. Ma mznizki z tytułu długiegom okresu oszczędzania w NN i to wszystko miałabym zamienić na AXA. Nie liczę na kokosy z OFE , ale nie cierpię głupoty i namolnego naciagania na coś co jest słabe lub przecietne.

Pozdrawiam,
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - o
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 07-11-16 17:12 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: aneczka
Data: 2007-11-16 14:10

> Nie przekonałeś mnie do swoich wyjasnień. Róznica przyrostu składki pomiedzy NN a AXA od poczatku działalnosci wynosi prawie 30%. Ma mznizki z tytułu długiegom okresu oszczędzania w NN i to wszystko miałabym zamienić na AXA. Nie liczę na kokosy z OFE , ale nie cierpię głupoty i namolnego naciagania na coś co jest słabe lub przecietne.
>
> Pozdrawiam,

Te 30% to nie jest przyrost składki! To jest różnica w przyroście wartości jednostki.
To jest tak: jeżeli na początku wartość jednostki wynosiła 10 zł, a nastepnie, np. za rok, wartość jednostki wynosi 11 zł, to przyrost wartości jest równy 10%.
I przyrost ten dotyczy tylko i wyłącznie tej pierwszej składki. Druga składka "zarobiła" już tylk np. 9%, trzecia 8% itd...

Jeżeli na wyciągach ofe pisze, że za okres 3 lat zarobił 60% to nie jest tak, że jakbyśmy trzy lata temu wpłacili 1000 zł to teraz mamy 1600!! To znaczy że wartość jednostki za te 3 lata wzrosła o 60% czyli np. z 10 zł do 16 zl.

Wiedziałas o tym? Moi klienci m.in. tego się dowiadują ode mnie.

Co do rankingów to dobrze napisałaś, że NN przez cały okres ma wyższą wartość jednostki niż AXA. Ale czy w chwili obecnej wartośc jednostki NN rośnie szybciej czy wolniej od AXA? Rankingi pokazują, że NN rośnie wolniej, dlatego klienci AXA zarabiają więcej.

Jak to policzyc i zobaczyć to tez pokazuje moim klientom.
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emerytu
Autor:  Gość portalu: aneczka Odpowiedz na list
Data: 07-11-15 10:15 Odpowiedz cytując
zajrzałam na ten watek. Nie reprezentuje, żadna firmę, nie jestem akwizytorem, wiec firma typu DSA nie kole mi w oczy. Ale niestety miałam kontakt z reprezentantem tej firmy.

Od początku jestem ubezpieczona w NN. Zarabiam dobrze, więc mój kapitał jest znaczący. Jestem przekonana, że za transfer do AXY akwizytor mozne uzyskać maksymalna stawkę. NN jest w czołówce firm ubezpieczeniowych, biorąc pod uwage wszystkie z mozliwych rankingów. Mam zniżki w opłatach. W końcu jestem od samego poczatku w NN(chyba od 1999 r). Ale przechodze do meritum. Otóż ten kształcony akwizytor Z DSA/Votum próbował mnie namówić na przejscie do AXY. Proponował sprawdzenie wpływów z ZUS-u (otrzymuje je na bieżąco i sprawdzam więc jest OK) i przekonywał o wspaniałej, wysokiej emeryturze. Tłumaczył pokrętnie o wartosciach jednostek (im tańsze tym lepiej). Oczywiscie nie wspomniał o tym, że wchodzac do AXY tracę zapracowane zniżki, nie opierał się na zadnych rankingach (bo AXA chyba w wiekszości wypada blado). Oczywiści nie skorzystałam z tej zachecającej oferty. Przypuszczam, ze gdyby AXA była dobrym funduszem nie musiałaby angazować w sprzedaż swoich produktów poprzez tak agresywne firmy jak AXA/Votum. Oczywiscie zaraz pojawią się głosy obrońców. czekam zatem na argumenty.
Pozdrawiam,
Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 07-11-14 22:40 Odpowiedz cytując
"Tak więc jak ktos mówi, że cos gwarantuje to od razu zapala mi się czerwona lampka z napisem ALARM."

Wiesz,jesli ktos tylko mówi, że gwarantuje to pewnie można mieć obawy. Choć na pewno mniejsze niż jesli ktoś mówi " wie Pan na pewno jakieś zyski będą, ale jakie to nikt nie wie". No to sorry, ale ja wolę pierwsze rozwiązanie.
Tylko, że w przypadku Eventusa nikt nie mówi na tzw. gębę, ale masz to zagwarantowane na piśmie, czyli na polisie. A jak wiesz w przypadku nie dotrzymania tego zobowiązania zawsze można dochodzić naleznosci przed sądem.
Jesli chodzi o wartość za 30 lat zagwarantowanej kasy, to właśnie po to jest indeksacja składki żeby uniknąć takich niespodzianek. Ja też znam ludzi, którzy przestali indeksować składkę,a potem dziwili się ze inflacja zżarła ich pieniądze.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
Autor:  Gość portalu: oliwia Odpowiedz na list
Data: 07-11-14 23:41 Odpowiedz cytując
A Ty drogi gościu to chyba sprzedajesz Eventusa w HMI że tak go chwalisz.Nie jest tak do końca jak piszesz.Czyżby to też jakaś sekta?
Żałosne.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na em
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 07-11-15 07:21 Odpowiedz cytując
Nie, przyjacielu ! Zajmuję się czymś innym, ale sam kupiłem Eventusa.
I wiem, że mam cos pewnego.
Człowiek z Eventusa nie obiecywał mi "złotych gór", ale konkrety. I to mi sie spodobało.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009