str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: OC Fundusz gwarancyjny -Problem
Autor:  Gość portalu: Łukasz Odpowiedz na list
Data: 07-10-26 01:15 Odpowiedz cytując
Witam Wszystkich!
Chciałbym zasięgnąć waszych porad odnośnie problemu z jakim sie zmagam. Otóż tak, cała sprawa dotyczy ubezpieczenia, a było to tak, 24.07.2007 zakupiłem samochód na który było zawarte oc na okres 15.03.2007-15.03.2008, opłacane w dwóch ratach jedna na początku druga 14.09.2007 zgodnie z ustawą nowy nabywca samochodu ma 30 dni od zakupu pojazdu na złożenie pisma czy chce kontynuować to oc czy nie i niestety z mojej niewiedzy i lekkomyślności pismo w ubezpieczalni( wypowiedzenie w generali) złożyłem 10.09.2007(w między czasie wykupiłem sobie oc u atrakcyjniejszego ubezpieczyciela) a czas miałem do 23.08.2007 czyli spóźniłem sie o 18 dni w związku z tym generali przysłało mi list że wypowiedzenie nie skutkuje rozwiązaniem umowy i musze uiścić nalezna opłatę jakieś 200-300zł, i nie uśmiecha mi sie tego płacić, dowiedziałem sie że moge złożyć odmowe od tego pisma tylko jest jeden problem, że w momencie kiedy przyjmą te odmowe to fundusz gwarancyjny może stwierdzić brak ciągłości w ubezpieczeniu i wtedy nałoży na mnie kare w wysokości 2000 euro( kobieta w generali tak mnie poinformowała) i tutaj mam pytanie do was czy ktoś miał podobny problem?? Co jest najrozsądniejszym wyjściem w moim przypadku?? Jaki jest Procent wykrywalności takich spraw przez fundusz gwarancyjny, jak to do końća jest z tą ciągłością w ubezpieczeniu??Czy gra warta świeczki?? Czy lepiej odżałować i zapłacić??
Ps. sorry za przerost treści nad formą:] ale mam nadzieje że mnie zrozumiecie za wszelkie porady z góry dziękuje:)
Pozdrawiam
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009