str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: składki a I filar
Autor:  Gość portalu: jagoda Odpowiedz na list
Data: 07-11-21 18:33 Odpowiedz cytując
Czy ktoś może rozwiązac moje watpliwosci?
Moj ojciec nalezy do I filaru (ur w 1948). Przez jakis czas jego pracodawca nie odprowadzal skladki ZUS, okazalo sie to dopiero teraz.
Czy w zwiazaku z tym emerytura ulegnie jakiejs zmianie, czy nie ma to żadnego wplywu?
Czy mialo to jakies inne negatywne skutki,np nie byl ubezpieczony chorobowo czy od wypadkow w tym okresie?

czekam niecierpliwie na odpowiedz
pozdrawiam. Jagoda.
 
Odp: składki a I filar
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 07-11-24 12:18 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: jagoda
Data: 2007-11-21 18:33

> Czy ktoś może rozwiązac moje watpliwosci?
> Moj ojciec nalezy do I filaru (ur w 1948). Przez jakis czas jego pracodawca nie odprowadzal skladki ZUS, okazalo sie to dopiero teraz.
> Czy w zwiazaku z tym emerytura ulegnie jakiejs zmianie, czy nie ma to żadnego wplywu?
> Czy mialo to jakies inne negatywne skutki,np nie byl ubezpieczony chorobowo czy od wypadkow w tym okresie?
>
> czekam niecierpliwie na odpowiedz
> pozdrawiam. Jagoda.

Wysokość emerytury w ZUS nie jest wprost uzalezniona od ilości wpływających składek. Wyliczana jest na podstawie współczynników, zarobków itp.
W przypadku Twojego ojca także ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe nie zostały zawieszone.

www.ofe.xt.pl
 
Odp: Odp: składki a I filar
Autor:  Gość portalu: saleh Odpowiedz na list
Data: 07-12-03 07:35 Odpowiedz cytując
Wydaje mi się, że jesli chodzi o wysokość emerytury, to pewnie może mieć mniejsze znaczenie. Ale wydaje mi się, że moze to mieć wpływ na datę wstapienia w wiek emerytalny. Przecież okres bezskładkowy nie wlicza się do lat pracy i opóźnia wiek przejścia na emeryturę.
Może zabraknąć lat pracy
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009