str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

25 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: kolizja samochodowa z obywatelem niemiec
Autor:  Gość portalu: juby221 Odpowiedz na list
Data: 08-07-16 18:29 Odpowiedz cytując
Witam!!!
Mam problem w niedziele mialem wypadek samochodowy, z obywatelem niemiecki na terenie Polski. Niemiec wyjezdzajac z drogi podporzadkowanej wymusil pierszenstwo i wyjechal mi przed sam samochod w wyniu tego walnalem moim samochodem w jego. Po przejezdzie policji i karetki niemiec przyznal sie do winny i dostal 500 zł mandatu. W tym momencie wszyscy pasazerowie mojego auta (5 osbów w tym male dziecko) bylo w karetce. mam kilka pytan??
1. Policja spisala wszystkie dane :Imie,nazwisko, nr.prawa jazdy, paszportu, marke samochodu nr rejestracyjny ale niespisali nazwy ani numeru ubezpieczalni tego niemca, jak moge sie dowiedziec w jakiej ubezpieczalni ten gosciu jest ubezpieczony,:
2. Dzwoniac do mojej ubezpieczalni HESTIA:( oni kaza mi sie dowiadywac o wszystkie dane sprawcy(Niemca), czy to ja mam zalatwiac wszystkie dokumenty zwiazane z tym wypadkiem, czy to nalezy do kompetencji zakladu ubezpieczen??
3. Wczoraj dzwonilem zeby zglosc szkode, przyjeli ja ale pare minut po telefonie zafdzwonili do mnie i powiedzieli ze musze zadzwonic do Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych aby pomogli w ustalenie sprawcy, zadzwonilem tam dzisaj rano i pewna pani powiedziala mi zse mam sie udac osobiscie do oddzialu TU PZU lub WARTA, bylem tam to oni mnie odsywlaja do Glownych siedzib, jak mam tam sie dostac jak niemam samochodu i jestem na zwolnieniu lekarskis i musze lezec bo mam liczne obtluczenia ciala, czy naprawde ja musze sie tym zajmowac czy TU mnie chce wykorzystac??
Prosze o odpowiedz.. POZDRAWIAM
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009