str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

25 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: erni Odpowiedz na list
Data: 02-03-22 13:16 Odpowiedz cytując
Ponoc OFE Bankowy znow ma doplacic do interesu. Tym razem 20-25 mln.
Czy oni sie niczego nie nauczyli???
Czemu ci zarzadzajacy jesze nie zostali zwolnieni?

A swoja droga to ciekawi mnie co sobie mysla ich czlonkowie, szczegolnie ci, co sie ostatnio zapisuja...
Ze "w koncu sie odbije"?
hehe...
Nerwy ze stali trzeba miec. Przeciez to ich emerytury sie ważą...

pzdr,
erni
 
Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: ansola Odpowiedz na list
Data: 02-03-22 17:20 Odpowiedz cytując
Bogdan mówi Bankowy ......
Widziałem kiedyś przeróbkę tej reklamy z Bagsikiem. Widać on jednak nie był w to zaangażowany, bo chłop przecież wie jak robić interesy...
ansola
Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: ziomek Odpowiedz na list
Data: 02-03-27 12:46 Odpowiedz cytując
A wystarczyłoby lokować dokładnie tak samo jak Commercial, PZU i Nationale - wtedy niczym by się nie wyróżniali i niczego nie płacili
Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: ziomek Odpowiedz na list
Data: 02-03-27 12:47 Odpowiedz cytując
to spółka sie może odbić a nie OFE - zastanów sie
Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: migacz Odpowiedz na list
Data: 02-04-03 14:02 Odpowiedz cytując
A z innej beczki, to ciekawe czy oplacaloby sie zmienic OFE tuz przed doplata. Dzis na przyklad wiem, ze Bankowy na pewno zaplaci, czyl wartosc jednostki wzrosnie. A jakby tak teraz przeniesc sie do niego i zainkasowac ten wzrost? To byloby tak, jakbym kupowal tanio jedostki rozrachunkowe majac pewnosc, ze ich wartosc wzrosnie i to szybko. Cos to jednak troche jest za proste...
Ma ktos jakies uwagi?
 
Odp: Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: oficer Odpowiedz na list
Data: 02-04-04 00:47 Odpowiedz cytując
Rewelacyjny pomysł (!)
Ale faktycznie trzeba sie nad tym zastanowić, sprawdzić. Jeśli to jest wpłata jednorazowa - a chyba tak (!!!) zobacz wykres bankowego w elfinie to ... przecież wcześniej widać który OFE dopłaci, można sie odpowiednio wcześniej przenieść, przeliczając najpierw ew. koszty.

Dzieki za podpowiedź
 
Odp: Odp: Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: migacz Odpowiedz na list
Data: 02-04-04 14:32 Odpowiedz cytując
Pozostaje jednak problem z kosztami. Po dwoch chyba latach przeniesienie jest bezplatne ale nie wiem jak jest z prowizja OFE. Jak mnie skubna na wejsciu najwyzsza, w przypadku Bankowego 9,9%, prowizja to caly ten zysk, 32 grosze na jednostce diabli wezma.
Ale moze przy transferach troche sie to inaczej liczy...
Tego niestety nie wiem i licze na podpowiedzi.
Odp: Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: Hogi Odpowiedz na list
Data: 02-06-07 16:34 Odpowiedz cytując
Nonsensem jest zmieniac OFE przed momentem zaplaty przez niego kary. Wybor OFE ma charakter dlugoterminowy.
Jesli zmienisz OFE przed uplywem 24 miesiecy twojego czlonkostwa w nim, placisz oplate transferowa, co prawdopodobnie kasuje twoj potencjalny "spekulacyjny" zysk.
Aktywnie grac mozna na gieldzie :-)

Odp: Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: Łukasz Odpowiedz na list
Data: 04-01-15 20:42 Odpowiedz cytując
transferuje się pieniądze, a nie jednostki. jest to stary chwyt agentów z funduszy z dolnej półki. wmawiają, że trzeba kupować tanie a sprzedawać drogie jednostki. bzdura. powtażam, transfer z funduszu do funduszu dotyczy tylko i wyłącznie pieniedzy. pozdrawiam wszystkich.
Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  sedward Odpowiedz na list
Data: 02-05-31 01:42 Odpowiedz cytując
Prowizji nie pobiera się od transferowanych kwot na kontach.Jeżeli ktoś miał duzo na koncie emerytalnym mógł sporo zyskać na trzech dopłatach Bankowego. Więcej dopłat już chyba nie będzie.Można opuszczać OFE, chociaż od roku wyniki Bankowego są bardzo dobre. Trzeba wiedzieć, że każdy fundusz który w krótkim okresie osiąga duże zyski może być po dwóch latach narażony na dopłatę. Onacza to dla nas smutną informację, nasze funndusze będą się bały osiągac dla nas spektakularne zyski ponieważ może ich spotkać kara taka jaka spoykała Bankowego, a karę trzeba już zapłacić z środków własnych PTE. Czy warto się więc wychylać wiedząc, że wyniki inwestycyjne nie są podstawowym argumentem w przypadku zmiany funduszu. Wyniki transferowe Kredyt Banku wyraźnie to potwierdzają.
Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  makabi Odpowiedz na list
Data: 03-02-03 12:24 Odpowiedz cytując
Akwizytorzy konkurencyjnych OFE potrafią wmówić wszystko. A czy E.Górniak ma romans z prezydentem? Czy M.F.Rakowski był mężem E.Banaszak? Sa tacy, którzy przyzwyczaili się do detoego że Bankowy jako jedyny jak dotąd dopłącał 3 rqazy. Jak się chce od niego zabrać klientów to dalej sie uzywa tego argumentu. Najlepiej popatgrzeć na wyniki funduszu w ciągu okresu conajmniej dwóch lat i chociażby terndencji wzrostu stopy zwrotu.
 
Odp: Odp: OFE Bankowy znow zaplaci...
Autor:  Gość portalu: stach Odpowiedz na list
Data: 04-01-15 19:27 Odpowiedz cytując
Wyczuwam odpowiedz agenta z bankowego, czemu ? dlaczego nie zaproponujesz sprawdzenia zysków z ostatniego roku?(wiem że w skali 2-ch lat Bankowy wychodzi super i jest to „oręż z którym akwizytorzy Bogusia idą do boju” ) Za mały okres żeby wykazać zyskowność, to może zaproponuj sprawdzenie wartości jednoski, to przecież obrazuje działalność OFE od początku .
Ps.
Właśnie sprawdziłem wartość jednostek OFE, polecam tą lekturę innym nalatującym na Bogusia ,nie jest aż tak źle. Są inne OFE w których naprawdę bał bym się zostać myśląc o starości .
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009