str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

5 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Faktycznie odprowadzone zaliczki do Urzedu Skarbowego
Autor:  Gość portalu: piotr Odpowiedz na list
Data: 09-03-01 19:30 Odpowiedz cytując
Mam watpliwosc co oznacza to pytanie. Rozliczam sie z zona na picie 36, B i 0. Na poczatku program zadaje pytanie o pobrane zaliczki (umowa o prace i umowa zlecenie moje i zony, nieco pozniej pada pytanie o faktycznie odprowadzone zaliczki do Urz. Skarbowego. Poniżej tego znajduje się adnotacja "wedlug podanych przez ciebie informacji wartosc nalzeznych zaliczek wynosi: i tu pada kwota xxxx. Czy powinienem przepisać ta kwote xxx do pola powyżej? Proszę o pomoc, bo mam wrazenie, ze w zeszlym roku pomylilem sie na moja niekorzysc i stracilem 2 tys zwrotu :((. Proszę o pomoc.
 
Odp: Faktycznie odprowadzone zaliczki do Urzedu Skarbowego
Autor:  Elfin Odpowiedz na list
Data: 09-03-02 08:49 Odpowiedz cytując
W programie należy podać kwotę zaplaconych zaliczek - na jej podstawie w PIT-36 jest ustalana kwota podatku do zapłaty/ do zwrotu.
Program podpowiada kwotę zaliczek które powinny być zapłacone - jeżeli jest ona taka sama jak zaliczki zapłacone faktycznie należy ją przepisać jeśli jest inna to trzeba podać prawidłową kwotę.
 
Odp: Odp: Faktycznie odprowadzone zaliczki do Urzedu Skarbowego
Autor:  Gość portalu: p Odpowiedz na list
Data: 09-03-02 21:34 Odpowiedz cytując
Dziekuje za informacje. No to zawalilem w zeszlym roku :( Stracilem ponad 2 tys zwrotu na dzieci. Czy ktos moze mi powiedziec czy jest jakas szansa na odzyskanie tych pieniedzy? Sytuacja jest o tyle skopmlikowana, ze rozliczylem sie z zona osobno. Probowalismy rozliczyc sie razem ale w wyniku bledu jaki popelnilismy przy wypelnianiu pita wyszlo nam, ze nie nalezy nam sie zaden zwrot na dzieci. Dlatego rozliczylismy sie osobno i ja wzialem ulge na dzieci. Gdybysmy rozliczyli sie razem i nie pomylili sie w zeznaniu ulga bylaby o ponad 2 tys wieksza. Jest jakas szansa na odzyskanie tych pieniedzy? Podejrzewam, ze nie - ale warto zapytac, moze ktos byl w podobnej sytuacji? Pozdrawiam!
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009