str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

27 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Wybór OFE
Autor:  natalia26 Odpowiedz na list
Data: 09-05-22 12:42 Odpowiedz cytując
Witam,
Mam następujący problem - zbliża mi się termin wyboru OFE i potrzebuję rady. Nie orientuję się za dobrze w tej kwestii, nigdy się tym nie interesowałam. Wydaje mi się, że gdzie jak gdzie, ale tutaj ktoś powinien wiedzieć, czym się kierować, wybierając taki fundusz emerytalny :)
 
Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 09-06-13 11:50 Odpowiedz cytując
Polecam ci OFE AXA - mający najwyższą ocenę "5a" Analizy Online za ostatnie 12 miesiecy.

www.ofe.xt.pl
Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: Kasia Odpowiedz na list
Data: 09-06-18 23:05 Odpowiedz cytując
Zapraszamy na http://forum.gazeta.pl/forum/f,1147,Wszystko_o_OFE.html
Zadaj pytanie i otrzymaj odpowiedź
Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: trufla Odpowiedz na list
Data: 10-06-29 00:16 Odpowiedz cytując
Ja polecam PZU, sama w nim jestem i nie narzekam. Stabilne i godne zaufania jak dla mnie :)
 
Odp: Odp: Wybór OFE
Autor:  morex Odpowiedz na list
Data: 12-06-22 13:45 Odpowiedz cytując
sama stoję przed takim wyborem obecne OFE mnie nie zadawala więc chciałabym zmienić na inne, ale przeglądając portale internetowe informacje nie pokrywają się, wiec też nie za bardzo wiem gdzie ich szukać, może podsuniecie jakieś rankingi? Aha i jeszcze jedno, czy przy zmianie OFE muszę liczyć się z jakimiś kosztami?
Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: jerzyk Odpowiedz na list
Data: 12-11-12 20:46 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: natalia26
Data: 2009-05-22 12:42

> Witam,
> Mam następujący problem - zbliża mi się termin wyboru OFE i potrzebuję rady. Nie orientuję się za dobrze w tej kwestii, nigdy się tym nie interesowałam. Wydaje mi się, że gdzie jak gdzie, ale tutaj ktoś powinien wiedzieć, czym się kierować, wybierając taki fundusz emerytalny :)

Samo OFE to w dzisiejszych czasach zdecydowanie za mało... Specjaliści szacują, że na emeryturze nasze dochody spadną o 50 a nawet 70%...Warto zainwestować w III filar i nie martwić się o nic na emeryturze.
 
Odp: Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: Tamara Odpowiedz na list
Data: 12-11-18 17:53 Odpowiedz cytując
> Samo OFE to w dzisiejszych czasach zdecydowanie za mało... Specjaliści szacują, że na emeryturze nasze dochody spadną o 50 a nawet 70%...Warto zainwestować w III filar i nie martwić się o nic na emeryturze.

Owszem, dodatkowa forma oszczędności jest wskazana, ale nie zmienia to faktu, iż mamy prawo samodzielnie wybrać sobie także II filar i powinniśmy z tego korzystać, żeby nie trafić do najsłabszych.
 
Odp: Odp: Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: jerzyk Odpowiedz na list
Data: 12-11-21 15:09 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Tamara
Data: 2012-11-18 17:53

> > Samo OFE to w dzisiejszych czasach zdecydowanie za mało... Specjaliści szacują, że na emeryturze nasze dochody spadną o 50 a nawet 70%...Warto zainwestować w III filar i nie martwić się o nic na emeryturze.
>
> Owszem, dodatkowa forma oszczędności jest wskazana, ale nie zmienia to faktu, iż mamy prawo samodzielnie wybrać sobie także II filar i powinniśmy z tego korzystać, żeby nie trafić do najsłabszych.

Oczywiście pierwszym krokiem jest wybranie OFE. Potem możemy zastanowić się nad powierzeniem naszych oszczędności stabilnej instytucji finansowej w III filarze.
 
Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: elcia Odpowiedz na list
Data: 12-11-23 19:23 Odpowiedz cytując
Wybór OFE to nic skomplikowanego. No może dla osoby młodej, która nie bardzo wie o co chodzi zajmie to więcej czasu, ale warto ten czas poświęcić i wybrać świadomie.
 
Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: kalinka Odpowiedz na list
Data: 12-11-27 12:47 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: elcia
Data: 2012-11-23 19:23

> Wybór OFE to nic skomplikowanego. No może dla osoby młodej, która nie bardzo wie o co chodzi zajmie to więcej czasu, ale warto ten czas poświęcić i wybrać świadomie.

Prawda. Warto jest jednak wybrać go świadomie i nie dać się wylosować.Dobrze jest zapoznać się z rankingiem KNF. Wszystkie informacje można znaleźć również na stronie internetowej danego funduszu.
 
Odp: Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: rusia Odpowiedz na list
Data: 12-11-28 20:31 Odpowiedz cytując
KNF ma najbardziej wiarygodne rankingi. Publikują także wyniki z różnych okresów, podają aktualne wyniki losowań, ilość klientów danego OFE i podstawowe informacje na temat OFE.
 
Odp: Odp: Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: mika Odpowiedz na list
Data: 12-12-01 22:41 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: rusia
Data: 2012-11-28 20:31

> KNF ma najbardziej wiarygodne rankingi. Publikują także wyniki z różnych okresów, podają aktualne wyniki losowań, ilość klientów danego OFE i podstawowe informacje na temat OFE.

Śledząc rankingi należy wziąć pod uwagę właśnie przede wszystkim wyniki inwestycyjne w długim terminie. Trzeba pamiętać, że każdy fundusz emerytalny może pochwalić się super wynikami w jednym miesiącu, czy kwartale. Jednak należy wiedzieć, że dobre Otwarte Fundusze Emerytalne osiągają wysokie stopy zwrotu regularnie, latami, a nie tylko w krótkich, wybranych okresach.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Wybór OFE
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 12-12-06 17:53 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: mika
Data: 2012-12-01 22:41

> ------ Wiadomość oryginalna -------
> Autor: Gość portalu: rusia
> Data: 2012-11-28 20:31
>
> > KNF ma najbardziej wiarygodne rankingi. Publikują także wyniki z różnych okresów, podają aktualne wyniki losowań, ilość klientów danego OFE i podstawowe informacje na temat OFE.
>
> Śledząc rankingi należy wziąć pod uwagę właśnie przede wszystkim wyniki inwestycyjne w długim terminie. Trzeba pamiętać, że każdy fundusz emerytalny może pochwalić się super wynikami w jednym miesiącu, czy kwartale. Jednak należy wiedzieć, że dobre Otwarte Fundusze Emerytalne osiągają wysokie stopy zwrotu regularnie, latami, a nie tylko w krótkich, wybranych okresach.

Ja mam OFE w PKO PTE, oni zawsze plasują się w czołówce rankingów.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009