str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Źle zaksięgowany wydatek za Paliwo
Autor:  Gość portalu: Gadzet Odpowiedz na list
Data: 12-06-06 23:21 Odpowiedz cytując
Witam,
Omyłkowo w miesiącu marcu br. zaksięgowałem wydatek związany z zakupem paliwa ( który nota bene powinien być rozliczony w sposób przewidziany dla kilometrówki )na konto "EKSPLOATACJA POJAZDU (oprócz paliwa)" zamiast na konto "PALIWO".
Oczywiście rozliczyłem się już zarówno z podatku VAT, jak i podatku od dochodów. Wobec czego chciałbym zapytać czy trzeba wyjaśniać tę sprawę z US, a jeżeli tak to w jaki sposób?
 
Odp: Źle zaksięgowany wydatek za Paliwo
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 12-06-22 13:58 Odpowiedz cytując
Witam,

Rodzaj wydatku (paliwo, lub eksploatacja) mają tutaj znaczenie, niezależnie od kwesti "kilometrówki", bo jeśli jest to samochód osobowy, VAT - w przypadku paliwa - nie powinien być odliczany. Limit wynikający z "kilometrówki" ogranicza wszystkie wydatki związane z użytkowaniem takiego pojazdu (zarówno paliwo, jak i eksploatację).
Jeśli błędne księgowanie spowodowało zaniżenie zobowiązania podatkowego, to należy zrobić korektę wraz z wyjaśnieniem (dotyczy VAT - (bo tu składane są deklaracje) i dopłacić zaległy podatek, z ewentualnymi odsetkami.

Pozdrawiamy,
Zespół Elfin
 
Odp: Odp: Źle zaksięgowany wydatek za Paliwo
Autor:  Gość portalu: Minol Odpowiedz na list
Data: 12-11-21 13:51 Odpowiedz cytując
o kilometrówce piszą też na http://forumdlabiznesu.pl/viewtopic.php?f=16&t=538&sid=63ea904697b3535c45ba6112dcb42959
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009