str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

2 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: numer referencyjny wysłany przez e-deklaracje
Autor:  Gość portalu: Sebastian Odpowiedz na list
Data: 13-03-02 12:51 Odpowiedz cytując
Witam. Mam mały problem/pytanie. Przez program jupier 2012 wypełniłem PIT37, który następnie wysłałem poprzez zakładkę "rozliczenia -> e-deklaracje". Wszystko poszło ok ale..., teraz moje pytanie. Gdzie znajdę potwierdzenie wysłania deklaracji, gdzie mogę dostać nr referencyjny (bo niestety nie spisałem po wysłaniu). W e-deklaracji niema żadnej informacji o wysłaniu deklaracji lub jej kopi. Można jakoś odzyskać?
 
Odp: numer referencyjny wysłany przez e-deklaracje
Autor:  Gość portalu: Elfin Odpowiedz na list
Data: 13-03-04 11:26 Odpowiedz cytując
Rozumem, że wysłał Pan e-deklarację i pobrał UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) mówiąc, że "poszło ok" jeśli było inaczej proszę zajrzeć do pliku pomocy Pomoc/Tematy pomocy e-Deklaracje gdzie szczegółowo opisujemy procedurę wysyłki. W skrócie wygląda ona tak:
- utworzenie e-deklaracji
- autoryzacja lub podpis cyfrowy
- wysyłka (wysyłkę można zrealizować w dwóch trybach: testowym i roboczym - tylko wysłanie deklaracji w trybie roboczym umożliwia jej prawidłowe złożenie)
- pobranie UPO

Wracając do Pana pytania: otwierając wysłaną przez Pana e-deklarację i wybierając "Pokaż UPO" zobaczy tam Pan również numer referencyjny, którego nie trzeba osobno zapisywać - jest zapisywany wraz z deklaracją.Jak piszemy w pliku pomocy może Pan ten numer referencyjny wykorzystać na stronie: http://www.e-deklaracje.gov.pl/files/pdf/UPO_v4-0.pdf wklejając go do pola formularza. Uzyska tam Pan UPO w postaci pdf, które można wydrukować.

pozdrawiam
Sławomir Usarz
Elfin Sp. z o.o.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009