str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Jupiter Standard 2014 dziwne "tak" i "nie" i wybór OPP 1%
Autor:  Gość portalu: Jarosław Odpowiedz na list
Data: 15-04-30 01:49 Odpowiedz cytując
Witam,

Jupitera używam od kilku lat i bardzo go sobie cenię. Ale w wersji za rok 2014 pojawiły się dwie dziwne rzeczy:

1. W zakładce "cel zeznania" (czy podobnie) zaznaczam opcję "deklaracja" albo "aktualizacja" (o ile pamiętam), natomiast pod spodem są dwie dziwne dodatkowe opcje: "tak" i "nie" - bez wyjaśnienia, czego dotyczą. Zabrakło opisu!

2. W kreatorze nie można wpisać dowolnej OPP - jest na stale wpisana fundacja "Nadzieja". Ponieważ od lat wpłacam 1% na inną organizację chciałem już zrezygnować z programu... Okazuje się jednak, że dowolną OPP mogę wpisać w gotowym formularzu. To dobrze, ale robi się bałagan: w kreatorze pozostaje fundacja "Nadzieja" (innej z rekomendowanych też nie mógłbym wpisać), a w formularzu jest "moja" OPP. Brakuje poza tym jakiegoś helpa w tej kwestii.

Może warto wprowadzić w kreatorze po prostu listę do wyboru: trzy "wasze" pozycje + pozycja nr 4: "inna organizacja". Tak zarekomendujecie "swoje" OPP, ale dacie też wybór i wszystko będzie jasne.
 
Odp: Jupiter Standard 2014 dziwne tak nie i wybór OPP
Autor:  Elfin Odpowiedz na list
Data: 15-05-04 10:36 Odpowiedz cytując
Dzień dobry,
W ostatniej wersji programu (1.0.6) wprowadziliśmy nowy formularz ZAP-3 - jego wybór odbywa się na tej samej planszy gdzie wybór celu złożenia. Prawdopodobnie rozliczenie wykonane zostało w poprzedniej wersji programu a następnie ponownie otwarte w wersji zaktualizowanej i to było przyczyną, że opis się nie pojawił - przepraszamy - oczywiście w przyszłorocznej wersji programu taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Bardzo dziękujemy za uwagi dotyczące wyboru OPP - postaramy się je uwzględnić
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009