str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

7 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: Jarek Odpowiedz na list
Data: 02-04-12 15:23 Odpowiedz cytując
Właśnie podjąłem pierwszą pracę, muszę wybrać fundusz emerytalny - który najlepiej?
 
Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: ALEX Odpowiedz na list
Data: 02-04-15 12:21 Odpowiedz cytując
Liczy sie stopa osiagnieta do tej pory - najlepszą w ciagu 2 lat miały: PZU, Nationale N, Comercial, Zurich i Sampo. (Zobacz tabele w elfinie w emeryturach).
Liczy sie też marka - z tej piątki na pewno mają ją Nationale, Commercial, Zurich. (Ale to twój wybór, zobacz inne tabele, teksty,źródła).
 
Odp: Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: tomek Odpowiedz na list
Data: 02-04-19 16:40 Odpowiedz cytując
Stopa zwrotu to jedna sprawa, bez dwoch zdan najwazniejsza. Nie zapomnij jednak o prowizjach, tu rozniece sa tez bardzo wyrazne. Placac cale zycie 8% od wplaty w porownaniu z mozliwymi 4% dajesz sie po prostu okradac. Nie pozwol na to!!!
 
Odp: Odp: Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:47 Odpowiedz cytując
ponizsza odpowiedz jest niezgodna wprowadzajaca w blad poniewaz sa zmiany do funkcjonujacej ustawy i system prowizyjny jest ujednolicony maksymalna prowizja od kwietnia wynosi 7% i ma tendencje spadkowa az w 2014 roku osiagnie poziom 3,5% dodatkowa kwestnia czy fundusz nam dzisiaj zarabia a tak nie jest w przypadku CU bo autor ma na mysli wlasnie ten fundusz pozdrawiam------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: tomek
Data: 2002-04-19 16:40

> Stopa zwrotu to jedna sprawa, bez dwoch zdan najwazniejsza. Nie zapomnij jednak o prowizjach, tu rozniece sa tez bardzo wyrazne. Placac cale zycie 8% od wplaty w porownaniu z mozliwymi 4% dajesz sie po prostu okradac. Nie pozwol na to!!!
Odp: Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: Zig Odpowiedz na list
Data: 02-04-22 11:24 Odpowiedz cytując
Sure, jesli jeden fundusz dz ci zarobic w roku 20% ale zabierze 10% to tak jakby w pierwszym roku dal ci zarobic 10%. A drugi da ci 16% a na prowizje wezmie 4% - to bedzie w tym, ale faktycznie tylko w tym roku lepszy o 2%. Czyli o 20% ZYSKU !!!
 
Odp: Odp: Odp: które OFE wybrać?
Autor:  sedward Odpowiedz na list
Data: 02-05-31 01:09 Odpowiedz cytując
Sprawdź wyniki inwestycyjne za ostatnie 24 miesiące, rok, 3 miesiące i 1 miesiąc a będzież miał duży dylemat.Generalnie najważniejsze są zyski za cały okres inwestycyjny, więc na dzisiaj godnymi polecenia są NN, Sampo, CU, Polsat oraz Dom. Fachowcy są jednak zdania,że z lepszym efektrm na rynku pomnaża się mniejsze kapitały niż bardzo duże. Pamiętaj więc, że już dzisiaj NN i CU posiada największe do zaiwestowabia fundusze a będą one z czasem jeszcze większe. Z drugiej strony dużymi kapitałami można "sterować" rynkiem a na to trudno będzie sobie pozwolić takim funduszom jak Dom czy Polsat. Jak widzisz wybór nie jest łatwy. Wybierz jeden z pięciu do tej pory najlepszych funduszy pod względem inwestycji i kontroluj rynek, zawsze będziesz mógł dokonać korekty swojego wyboru.
Odp: Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: Kasia Odpowiedz na list
Data: 03-12-27 15:05 Odpowiedz cytując
Mam 19 lat i uczę się.Który z funduszy byłby dla mnie najlepszy?
Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: Szefjana Odpowiedz na list
Data: 03-03-13 18:04 Odpowiedz cytując
...a co zrobisz gdy podejmiesz pracę np w Unii?wszystkie inne odpowiedzi są prawidłowe,...jeżeli byłbyś zdecydowany Na CU od 9 lat tam pracuję i jakoś firma ma się dobrze i ja też mimo najniższych prowizji dla agenta na rynku ( a o czym to świadczy ? - Zostaje najwięcej dla Ciebie ).cuwojtal@poczta.onet.pl
Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: obiektywny Odpowiedz na list
Data: 04-04-06 15:28 Odpowiedz cytując
Przestań sciemniac to ile płaci ci Commercial Union to ich sprawa - a świadczy to o tym że maja ciebie "gdzies" a ty pracujes ztam 9 lat - co ty tam jescze robisz. A CU ma sie dobrze bo własnie wykorzystuja takich jak ty. A klienci Cu nic z tego nie maja - przez ostatnie dwa lata wasza stopa zwrotu plasuje sie na 13 miejscu
Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: Krzysztof Centkowski Odpowiedz na list
Data: 04-04-07 00:34 Odpowiedz cytując
CU - szkoda gadać, niby najnizsza prowizja po 2 latach (24 miesiace) a 10 % potrącono mi z 30 pełnych składek na (40 zł) mnie wysterowali, ale zawsze to coś
 
Odp: Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: davco Odpowiedz na list
Data: 04-04-26 18:53 Odpowiedz cytując
cu to największe złodzieje przeczytajcie ich umowe(jeszcze tą przed zmianami z 1-go kwietnia) paragraf 18 i powodzenia....
Bardzo ciekawa dyskusja
Autor:  Gość portalu: Bartłomiej Chlasta Odpowiedz na list
Data: 04-04-27 19:39 Odpowiedz cytując
Witam.

Jestem przedstawicielem OFE POLSAT.
Jesli ktoś z Państwa jest zainteresowany naszym funduszem zapraszam na strone http://www.pte.prv.pl

Z poważaniem
Bartłomiej Chlasta

 
Odp: Bardzo ciekawa dyskusja
Autor:  Gość portalu: PFR Odpowiedz na list
Data: 04-11-24 21:59 Odpowiedz cytując
witam,
Panie Bartoszu, zastanawiam sie dlaczego proponuje Pan fundusz,ktory ma NAJDROZSZA jednoste rozrachunkowa a jednoczesnie okres najlepszych zyskow ma za soba i ostatnio niestety przyrosty stop zwrotu sa malejace? proponujac OFE POLSAT nie dziala Pan w interesie ewentualnego klienta tylko raczej samego OFE a w zasadzie PTE...
pozdrawiam
 
Odp: Odp: Bardzo ciekawa dyskusja
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:56 Odpowiedz cytując
to co przeczytalam w roznych odpowiedziach to co tyczy sie CU zgadzam sie po co sciemniac skoro faktycznie Cu ma trend spadku zyskow dzis to niekorzystny fundusz dla klientow dwa lata 2002 i 2003 rok slabe zyski a rok 2004 rowniez nieciekawy prowizja 4% jest dla klientow po dwoch latach czlonkowstwa ale wczesniej pobierali 10% czemu sie tym nie chwalic? pozdrawiam
Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:59 Odpowiedz cytując
najlepiej wybrac fundusz ktory zarabia a nie traci i zeby wartosc jednostki nie byla za droga napewno nie NN SAMPO PZU DOM ani CU oferuja za drogie jednostki------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Jarek
Data: 2002-04-12 15:23

> Właśnie podjąłem pierwszą pracę, muszę wybrać fundusz emerytalny - który najlepiej?
Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:59 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Jarek
Data: 2002-04-12 15:23

> Właśnie podjąłem pierwszą pracę, muszę wybrać fundusz emerytalny - który najlepiej?
Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-26 00:03 Odpowiedz cytując
TRAFNY WYBOR MYSLE ZE CREDIT SUISSE ------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Jarek
Data: 2002-04-12 15:23

> Właśnie podjąłem pierwszą pracę, muszę wybrać fundusz emerytalny - który najlepiej?
 
Odp: Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-12-20 23:28 Odpowiedz cytując
Zgadzam się w pełni z Jarkiem, wybór powinien paść na CREDIT SUISSE trzecia marka na świecie pod względem inwestowania no i ważne jest na wzroście czyli zarabia a nie traci tak jak to robi NN, CU, SAMPO,POLSAT,PZU.
Odp: które OFE wybrać?
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-12-20 23:17 Odpowiedz cytując
Anlizujac rynek funduszy widzimy jak sobie radzą fundusze na rynku. Przez pierwsze trzy lata były dobre inwestycje w funduszu NN, CU, SAMPO,PZU,POLSAT i bardzo dobrze. Pytanie, co członek funduszu przez lata pracy zawodowej gromadzi na swoim koncie emerytalnym?Na wyciągach, które będzie członek funduszu otrzymywał raz w roku każda składka zostanie uszczuplona o prowizję i za resztę fundusz kupi jednostki rozrachunkowe.Członek funduszu musi kupować jednostki nie za drogie w funduszu, który ma trend wzrostu.I przez lata pracy należy dbać o ilość jednostek które w efekcie dadzą kapitał emerytalny czyli ilość jednostek pomnożyć przez wartość daje emeryturę.Ja proponuję wybrać fundusz na wzroście Credit Suisse i za jakiś czas kiedy fundusz znajdzie się na spadku przetransferować środki zgromadzone do innego funduszu króry będzie na spadku z prognozą wzrostu zysków.Wybór funduszu nie jest wyborem do końca naszej pracy zawodowej. Po dwóch latach członkowstwa można dokonać zmiany funduszu.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009