str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

5 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: pytanie o forward
Autor:  Gość portalu: Aleksander Odpowiedz na list
Data: 02-05-18 02:29 Odpowiedz cytując
Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o kontraktach forward na waluty. Wiem, że kontrakty forward nie są notowane na giełdzie (w przeciwieństwie do futures na waluty). Gdyby ktoś zechciał mi podać adres, pod którym mógłbym zdobyć szersze informacje na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny.
Aleksander
a_rak@wp.pl
 
Odp: pytanie o forward
Autor:  Gość portalu: ted Odpowiedz na list
Data: 02-05-20 11:37 Odpowiedz cytując
Zerknij tu:
(posklejaj link!)

http://inwestycje.elfin.pl/?id=inwestycje/przewodnik//wswtl_artykul.html&id_serw=1052&id_art=2333

pzdr
ted
Odp: pytanie o forward
Autor:  Gość portalu: Hogi Odpowiedz na list
Data: 02-06-05 10:25 Odpowiedz cytując
Dobrze rozumujesz. Forward (w przeciwienstwie do futures) jest niewystandaryzowany. Dlatego nie notuje sie go na rynakch gieldowych.
W sumie to ja z Toba moge umowic sie na zakup/sprzedaz 1003 USD po cenie 4 PLN za 1 USD z terminem dostawy 6 wrzesnia 2002 roku.
Widziesz zalete: nie odpowiada Ci sposob zabezpieczenia przy pomocy futures, szkasz kogos, chce sprzedac/kupic dokladnie 1003 USD po 4 PLN z dostawa 6 wrzesnia 2002. Oczawiscie plynnosc forward jest niska.
Co dalej...Forward nie podlega codziennej operacji równania do rynku (marking to market). Rozliczenie kontraktu nastepuje dopiero po zakonczeniu umowy. Wiekszosc transakcji forward jest realizowana w postaci dostawy towaru lub koncowego rozliczenia gotówkowego. To juz wiesz.
Temat jest jednak zbyt obszerny. Zadaj konkretne pytanie... :-)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009