str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

4 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Czy konieczne sa ubezpieczenia dodatkowe na życie
Autor:  Gość portalu: Mirek Odpowiedz na list
Data: 02-06-12 15:12 Odpowiedz cytując
W Towarzystwie FinLife agent zaproponował mi ubezpieczenie na życie z chyba 10 dodatkowymi ubezpieczeniami. Mówił o konieczności ich wykupienia jak chce się mieć dobre ubezpieczenie. Czy dobrze rozumiem, że samo ubezpieczeie podstawowe nie jest dobre? Czy tylko z dodatkowymi ubezpieczeniami mam dobrą ochronę?
 
Odp: Czy konieczne sa ubezpieczenia dodatkowe na życie
Autor:  Gość portalu: Antek Odpowiedz na list
Data: 02-06-19 15:49 Odpowiedz cytując
Nie są potrzebne by podpisać umowę ubezpieczenia.
Jednak dają większą ochronę np. z tytułu uszkodzeń ciała w wypadku, zachorowania na raka lub zawał serca, pobytu w szpitalu.
Jedna jak chcesz tylko oszczędzać to nie musisz ich wykupywać.
Poza tym sa często dostepne jako osobne ubezpieczenia w towarzystwach ubezpieczeń majatkowych.
Najważniejsze jest z umów dodatkowych ubezpieczenia składki z tytułu niezdolności do pracy ze względów zdrowotnych i to radziłbym wykupić.
Odp: Czy konieczne sa ubezpieczenia dodatkowe na życie
Autor:  Gość portalu: Fino Odpowiedz na list
Data: 02-06-21 12:45 Odpowiedz cytując
Jasne ze tak - czy restauracje zarabiają tylko na głównych daniach, czy więcej na przystawkac i deserach oraz napojach?
Sądzę ze towarzystwa nawet lepiej zarabiaja na ubezpieczeniach dodatkowych bo po roku już mogą liczyc kase jak nie wypłacili odszkodowania. A składki z podstawowych ubezpieczeń muszą ciułać przez cały czas na wypłatę swiadczeń.
Odp: Czy konieczne sa ubezpieczenia dodatkowe na życie
Autor:  kagrzenio Odpowiedz na list
Data: 02-06-22 13:11 Odpowiedz cytując
Oferta powinna być zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb Klienta. Inne są potrzeby studenta, inne głowy rodziny z trojgiem dzieci, a inne młodego małżeństwa z kredytem mieszkaniowym na głowie. Dowiedz się, czy możesz modyfikować swój pakiet ubezpieczeń w zależności od sytuacji życiowej- rezygnować z pewnych opcji czy umów dodatkowych lub dokupować nowe. Wiem, że nie we wszystkich towarzystwach jest to możliwe (zwłaszcza dokupienie opcji), a wg mnie to jest najważniejsze, bo za 10 czy 20 lat mogę mieć inne potrzeby ubezpieczeniowe niż dziś.
Pozdrawiam.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009