str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

19 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Losowanie przeprowadzone przez ZUS
Autor:  Gość portalu: Joanna Odpowiedz na list
Data: 02-07-22 15:09 Odpowiedz cytując
Od kilkunastu miesięcy pracuję zawodowo. Mój problem polega na tym, że w momencie podejmowania pracy tak się złożyło, że nie wybrałam żadnego funduszu (II filar). Byłam przekonana, że zgodnie z podawanymi informacjami, ZUS przeprowadzi losowanie, w wyniku którego zostanę przydzielona do jednego z funduszy. Nie otrzymalam żadnej informacji odnośnie tego, że należę do jakiegoś OFE.
Co powinnam uczynić? Czy nie powinnam dostać jakiejś informacji o przeprowadzonym losowaniu? Nigdzie nie mogę uzyskać informacji na ten temat.
 
Odp: Losowanie przeprowadzone przez ZUS
Autor:  Gość portalu: Hogi Odpowiedz na list
Data: 02-07-23 09:37 Odpowiedz cytując
Obecnie - o ile wiem - losowanie przeprowadzane jest 1 raz w roku. Zadzwon najlepiej do ZUS-u i zapytaj w tej sprawie (czy juz Cie "wylosowali"). Jesli zdarzyloby sie, ze nie jestes jeszcze w zadnym funduszu, nie czakaj dluzej i wybierz sam OFE. I tak wystarczajaco juz straciles, gdyz przez te kilkananscie miesiecy nie gromadziles skladek w zadnym OFE (i ta kasa juz przepadla). Jesli nawet nie wiesz, ktory fundusz wybrac, to wybierz np. najwiekszy. Nawet taki wybor bedzie rozsadniejszy niz pozwolic sie "wylosowac".
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009