str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

6 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: czy mogę odliczyć Vat i ująć w koszty u.p.
Autor:  Gość portalu: Kasia Odpowiedz na list
Data: 02-08-19 20:12 Odpowiedz cytując
prowadzę działalność i sama prowadzę podatk.książkę przychod.i rozchodów a więc aby się podszkolić w tej dziedzinie zakupiłam książki o podatku VAT i dochodowym a również zaprenumerowałam gazety podatkowe, biuletyny. czy mogę odliczyć podatek Vat i wziąść koszty (netto czy brutto)?
 
Odp: czy mogę odliczyć Vat i ująć w koszty u.p.
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 02-08-19 22:06 Odpowiedz cytując
> prowadzę działalność i sama prowadzę podatk.książkę przychod.i rozchodów a więc aby się podszkolić w tej dziedzinie zakupiłam książki o podatku VAT i dochodowym a również zaprenumerowałam gazety podatkowe, biuletyny. czy mogę odliczyć podatek Vat i wziąść koszty

Tak - art. 22 ust. 1 ustawy pdof (art. 25 ust. 1 pkt 3 ustawy VAT nie ma w tym przypadku zastosowania).
Jeżeli oprócz sprzedaży opodatkowanej masz także sprzedaż zwolnioną i/lub nie podlegająca VAT - podatek naliczony od takiego zakupu rozliczasz strukturą sprzedaży (art. 20 ustawy VAT), a część podatku naliczonego nie podlegającą odliczeniu zaliczasz do kosztów (art. 23 ust. 1 pkt 43 lit. a ustawy pdof).

> (netto czy brutto)?

Tylko netto.
Chyba, że oprócz sprzedaży opodatkowanej masz także sprzedaż zwolnioną i/lub nie podlegającą VAT (art. 20 ustawy VAT i uwaga wyżej).
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009