str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

20 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: Edward Odpowiedz na list
Data: 02-09-03 11:18 Odpowiedz cytując
Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi na nastę pujące pytanie: "zapisałem się" do II Filaru emerytalnego. W międzyczasie uzyskałem prawa do emerytury z I Filaru. Czy mogę się wycofać z II Filaru.
 
Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: fiolek Odpowiedz na list
Data: 02-09-03 11:38 Odpowiedz cytując
Raczej nie. Podaj wiecej szczegolow, jak "nabyles prawo do emerytury z I filaru" ?
 
Odp: Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: Edward Odpowiedz na list
Data: 02-09-04 13:14 Odpowiedz cytując
Do 2006 roku nabędę praw emerytalnych z Kart Nauczyciela /jestem nauczycielem/z art.88, tzn przepracuję 25 lat w tym 20 lat w szkolnictwie specjalnym.Ponieważ uprawnień takich nie miałem jeszcze 3 lata temu, kiedy przystąpiłem do II filaru. Teraz zaś chcę z niego zrezygnować. Co muszę zrobić, aby tego dokonać. Wdzięczny będę za podstawę prawną ewentualnej odpowiedzi. Dziękuję.
 
Odp: Odp: Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: Hogi Odpowiedz na list
Data: 02-09-05 10:29 Odpowiedz cytując
Niestety przystapienie do drugiego filaru to "one way ticket". Jesli przystapiles do niego, nie masz juz mozliwosci rezygnacji z niego.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: WS Odpowiedz na list
Data: 02-10-10 14:54 Odpowiedz cytując

Mam ochotę zakończyć pracę wcześniej niż w wieku 65 lat - np w wieku 50 lat
Czy jakiekolwiek pieniądze mi przysługują z II FIlaru lub I Filaru.

Czy żeby utrzymać prawa musiłbym dopłacać składkę przez te 10 lat (minimalną - obniżając sobie oczywiście świadczenie).

WS
Odp: Odp: Odp: Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:09 Odpowiedz cytując
bzdura totalna jesli chodzi o to że już do końca zmuszona jestem do uczestnictwa w funduszu emerytalnym nic bardziej mylnego, jęsli zrobiłam to pod wpływem błędu mogę wycofać się z członkowstwa i ucvhylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli pozdrawiam
Odp: Odp: Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-01-25 16:32 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Edward
Data: 2002-09-04 13:14

> Do 2006 roku nabędę praw emerytalnych z Kart Nauczyciela /jestem nauczycielem/z art.88, tzn przepracuję 25 lat w tym 20 lat w szkolnictwie specjalnym.Ponieważ uprawnień takich nie miałem jeszcze 3 lata temu, kiedy przystąpiłem do II filaru. Teraz zaś chcę z niego zrezygnować. Co muszę zrobić, aby tego dokonać. Wdzięczny będę za podstawę prawną ewentualnej odpowiedzi. Dziękuję.
Odp: Odp: Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-02-15 14:55 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Edward
Data: 2002-09-04 13:14

> Do 2006 roku nabędę praw emerytalnych z Kart Nauczyciela /jestem nauczycielem/z art.88, tzn przepracuję 25 lat w tym 20 lat w szkolnictwie specjalnym.Ponieważ uprawnień takich nie miałem jeszcze 3 lata temu, kiedy przystąpiłem do II filaru. Teraz zaś chcę z niego zrezygnować. Co muszę zrobić, aby tego dokonać. Wdzięczny będę za podstawę prawną ewentualnej odpowiedzi. Dziękuję.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:02 Odpowiedz cytując
z tego co mi wiadomo nauczyciel musi mieć 30 lat pracy w tym 20 lat pracy jako nauczyciel żeby mógł iśc na emeryturę bez względu na wiek reguluje to karta nauczyciela pozdrawiam
Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: stan Odpowiedz na list
Data: 03-11-04 22:04 Odpowiedz cytując
podobno kodeks cywilny art 84,85,86,87 mówi cos o tym , że jezeli ktoś nieświadomie podpisał deklarację członkowska w funduszu emerytalnym to moze z niej wystapic , ale to tak tylko ogólnie
 
Odp: Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: JASK Odpowiedz na list
Data: 03-11-12 17:12 Odpowiedz cytując
czy ktoś może pociągnąć ten wątek dalej, mam znajomych małżeństwow wieku 50 lat, którzy zostali oszukani przez agenta PZU.
 
Odp: Odp: Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 03-11-28 23:49 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: JASK
Data: 2003-11-12 17:12

> czy ktoś może pociągnąć ten wątek dalej, mam znajomych małżeństwow wieku 50 lat, którzy zostali oszukani przez agenta PZU. ZADZWOŃ DO KNUIFE 0225289883
Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:13 Odpowiedz cytując
jak pisałam wcześniej oczywiscie mozna zrezygnowac z uczestnictwa w ofe argumentujac podstawe prawna że podpisalem umowe pod wplywem bledu i moge uchylic sie od skutkow prawnych swego oswiadczenia woli pozdrawiam
Odp: II Filar emerytalny
Autor:  Gość portalu: Elżbieta Łyczko Odpowiedz na list
Data: 05-08-03 23:30 Odpowiedz cytując
Jest możliwość wycofania się się z II filaru jeżeli uzyskało się prawo do emerytury. Tel. 0 602 246 846 Elżbieta Łyczko
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009