str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

3 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Ulga budowlana - zezwolenie końcem 2001 roku
Autor:  Gość portalu: PrzemM Odpowiedz na list
Data: 02-09-09 07:52 Odpowiedz cytując
Otrzymałem zezwolenie na rozbudowę końcem zeszłego (2001) roku. Nie dokonałem żadnych zakupów (nie licząc kosztów związanych z zezwoleniem na budowę), które można było rozliczyć (rozbudowa była projektowana od 2000 roku, a architekt nie był VAT-owcem). Nie wykazałem do fiskusa żadnych rozliczeń z tytułu ulgi budowlanej, czy w związku z tym mogę odliczać od podatku inwestycje na budowę w tym (2002) i następnych latach?
Według mnie teoretycznie inwestycja rozpoczeła się z dniem wydania zezwolenia, natomiast we wszystkich opisach czytam "ponieśli wydatki premiowane likwidowanymi ulgami budowlanymi" co według mnie nie jest zgodne z opisem mojej sytuacji lub brzmi enigmatycznie.

Pozdrawiam
PrzemM
 
Odp: Ulga budowlana - zezwolenie końcem 2001 roku
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 02-09-09 14:25 Odpowiedz cytując
> Nie wykazałem do fiskusa żadnych rozliczeń z tytułu ulgi budowlanej, czy w związku z tym mogę odliczać od podatku inwestycje na budowę w tym (2002) i następnych latach?

Nie.

> Według mnie teoretycznie inwestycja rozpoczeła się z dniem wydania zezwolenia,

Tak, ale dla nabycia prawa do ulgi musiałbyś ponieść wydatki na budowę.
Skoro ich nie poniosłeś nie nabyłes prawa do ulgi na starych zasadach.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009