str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

3 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Odprawa pośmiertna
Autor:  Gość portalu: Magda Odpowiedz na list
Data: 02-10-14 19:11 Odpowiedz cytując
Mam wypłacić odprawę pośmiertną. Ale nie wiem czy odprawa ta ulega zmniejszeniu o składki społeczne i składkę zdrowotną? Wiem natomiast to, iż jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych. Bardzo proszę o udzielenie mi informacji.
 
Odp: Odprawa pośmiertna
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 02-10-16 16:51 Odpowiedz cytując
> Ale nie wiem czy odprawa ta ulega zmniejszeniu o składki społeczne i składkę zdrowotną?

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - wyłacza z podstawy jedynie jednorazowe odszkodowania, a odprawa odszkodowaniem nie jest.
Odp: Odprawa pośmiertna
Autor:  Gość portalu: iwona_gac@wp.pl Odpowiedz na list
Data: 03-09-23 20:49 Odpowiedz cytując
cyz odprawę pośmiertną wylicza sie tak jak ekwiwalent za urlop - proszę o odpowiedz
Odp: Odprawa pośmiertna
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 03-10-02 10:39 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Magda
Data: 2002-10-14 19:11

> Mam wypłacić odprawę pośmiertną. Ale nie wiem czy odprawa ta ulega zmniejszeniu o składki społeczne i składkę zdrowotną? Wiem natomiast to, iż jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych. Bardzo proszę o udzielenie mi informacji.
Odp: Odprawa pośmiertna
Autor:  Gość portalu: Anka Odpowiedz na list
Data: 03-10-03 12:41 Odpowiedz cytując
Odprawa pośmiertna przysługuje w wysokości:
a)1-miesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 10 lat
b)3-miesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 10 lat
c)6-miesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 15 lat

Oblicza się ją zgodnie z § 2 Rozp. Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 29-05-1996 w sprawie wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy oraz wynagrodzenia stanowiącego podstawę obliczania odszkodowań, odpraw …, według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu za urlop.
Odprawa jest zwolniona z podatku dochodowego. Jeśli można ją traktować jako jednorazowym odszkodowaniem z tyt. np śmierci (tego nie jestem pewna) to nie podlega też składkom emeryt. i rentowym. Może zadzwoń do ZUS ?
Odp: Odprawa pośmiertna
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 05-01-27 17:30 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Magda
Data: 2002-10-14 19:11

> Mam wypłacić odprawę pośmiertną. Ale nie wiem czy odprawa ta ulega zmniejszeniu o składki społeczne i składkę zdrowotną? Wiem natomiast to, iż jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych. Bardzo proszę o udzielenie mi informacji.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009