str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

9 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Maciej Maj Odpowiedz na list
Data: 02-11-20 10:13 Odpowiedz cytując
Witam !
Sprawa dotyczy sensu zmiany funduszu ofe. Mój agent namawia mnie
ma zmianę z CU na SKARBIEC. Uzasadnia to tym ,że ofe o nizszej pozycji
(SKARBIEC) może kupić teraz wiecej jednostek (po nizszej cenie)
a ofe o wyzszej pozycji ma mniej jednostek (wyzsza cena). Ponieważ emerytura będzie naliczna jest na podstawie ilości jednostek to warto być
w towarzystwie, które ma tańsze jednostki. Po 2 latach mozna zmienić
ofe na inne o nizsze pozycji na liście rankingowej.
Taka gra ma sens przez ok. 5 lat bo potem nie bedzie duzych
różnic miedzy ofe, duże towarzystwa wchłoną niejsze.
Ponoć nie ma ryzyka bo poszczególne ofe nie mogą zbakrutować,
a zachowanie minimalnego poziomu akcji jest gwarantowane.

Proszę o radę, czy gra warta jest świeczki ?
Jestem w ofe CU od 1998r.

Maciej
 
Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: egoludek Odpowiedz na list
Data: 02-12-13 20:59 Odpowiedz cytując
pogoń tego agenta! ma na celu zarobić na tobie kasę
Po przejściu na emeryturę ilość jednostek przeliczana jest na wartość 1 jednostki i jeżeli fundusz jest do dupy to i tak dostaniesz po dupie .....
Insp.COK OFE Skarbiec Emerytura
Ps tylko nie mów że wiesz to odemnie gdyż wurzucą mnie z pracy :)
 
Odp: Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 02-12-30 21:11 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: egoludek
Data: 2002-12-13 20:59

> pogoń tego agenta! ma na celu zarobić na tobie kasę
> Po przejściu na emeryturę ilość jednostek przeliczana jest na wartość 1 jednostki i jeżeli fundusz jest do dupy to i tak dostaniesz po dupie .....
> Insp.COK OFE Skarbiec Emerytura
> Ps tylko nie mów że wiesz to odemnie gdyż wurzucą mnie z pracy :)
ŚWIĘTE SŁOWA!!!! egoludek 2 (jest nas 11 ;))
Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  tisi Odpowiedz na list
Data: 03-01-21 23:51 Odpowiedz cytując
u mnie tez taki byl i dostal kopa .a w ofe cu mozesz byc od 01 03 1999
predzej sie nie dalo za zadne skarby a nawet caly skarbiec .hehe
Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-08-09 05:41 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Maciej Maj
Data: 2002-11-20 10:13

> Witam !
> Sprawa dotyczy sensu zmiany funduszu ofe. Mój agent namawia mnie
> ma zmianę z CU na SKARBIEC. Uzasadnia to tym ,że ofe o nizszej pozycji
> (SKARBIEC) może kupić teraz wiecej jednostek (po nizszej cenie)
> a ofe o wyzszej pozycji ma mniej jednostek (wyzsza cena). Ponieważ emerytura będzie naliczna jest na podstawie ilości jednostek to warto być
> w towarzystwie, które ma tańsze jednostki. Po 2 latach mozna zmienić
> ofe na inne o nizsze pozycji na liście rankingowej.
> Taka gra ma sens przez ok. 5 lat bo potem nie bedzie duzych
> różnic miedzy ofe, duże towarzystwa wchłoną niejsze.
> Ponoć nie ma ryzyka bo poszczególne ofe nie mogą zbakrutować,
> a zachowanie minimalnego poziomu akcji jest gwarantowane.
>
> Proszę o radę, czy gra warta jest świeczki ?
> Jestem w ofe CU od 1998r.
>
> Maciej
Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: ANIA Odpowiedz na list
Data: 04-08-09 05:48 Odpowiedz cytując
Może agent ma rację też się spotkałam z taką teorią, że dobrze się przenieść do OFE gdzie będzie więcej jednostek. Nawet film mi pokazał agent z OFE GENERALI, że osoby z funduszy wysoko stojące w rankingu np. NN będą w przyszłości pobierały niższą emeryturę niż te, które przepiszą się teraz do GENERALI.
JA się przepisałam.
Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: uczciwy akwizytor Odpowiedz na list
Data: 04-08-12 23:27 Odpowiedz cytując
Nie należy w obecnej sytuacji prawnej po 01.04.2004r zmieniać Funduszy Emertalnych takich jak CU , NN , DOM , ALIANZ jeśli jest się dłużej niż 24 miesiące ponieważ traci się prawo do niższych opłat a przenosząc się teraz gdziekolwiek inndziej pobiorą nam 7% od każdej składki miesięcznie to nawet o 35% więcej w skali roku /wyjątek Alianz/ więc nie przenoś się z CU do innego funduszu bo na tym stracisz , chyba że za 4lata CU dalej tak fatalnie będzie inwestowało
 
Odp: Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Piotr Odpowiedz na list
Data: 04-08-19 15:33 Odpowiedz cytując


> Nie należy w obecnej sytuacji prawnej po 01.04.2004r zmieniać Funduszy Emertalnych takich jak CU , NN , DOM , ALIANZ jeśli jest się dłużej niż 24 miesiące ponieważ traci się prawo do niższych opłat a przenosząc się teraz gdziekolwiek inndziej pobiorą nam 7% od każdej składki miesięcznie to nawet o 35% więcej w skali roku /wyjątek Alianz/ więc nie przenoś się z CU do innego funduszu bo na tym stracisz , chyba że za 4lata CU dalej tak fatalnie będzie inwestowało

Szanowny uczciwy gościu
Zastanawiam sie nad twoją uczciwościa. Ale ok, może po prostu nie jesteś świadom pewnych rzeczy i stąd twoje dziwne porady.
Przede wszystkim OFE powinno sie zmieniać. Trwanie w jednym przez całe życie nie daje szans na zwiększenie sobie emerytury.
Poczytaj na strone KNUiFE, o tym jak wszystkie fundusze podpisały oświadczenie, że wysokość prowizji nie ma znaczącego wpływu na wys. emerytury. Największe znaczenie ma inwestowanie przez OFE pieniędzy.
Wszystkie fundusze poruszają sie po falach, tzn. w pewnym okresie zarabiają bardzo dużo, a następnie bardzo mało. Jeśli trwasz w jednym, to uśrednia ci sie ten zysk i ogólnie wypada taka sobie.
Jeśli jednak fundusz zarobi dużo i znajdzie sie na szczycie (będzie miał droga jednostkę) to trzeba z niego uciekać (czytaj sprzedać te drogie jednostki) i przenieść sie do funduszu, który ma tę jednostkę tańszą, a opórcz tego, który w ostatnim okresie zarabiał słabo i jest w dołku. Tak zarabiają maklerzy, bo to jest ekonomia: tanio kup - drogo sprzedaj.
Nie będę mówił z którego należy uciec i do którego, bo to byłaby kryptoreklama. Pracuje jako doradca emerytalny i gołym okiem widać, jak zarabiają klienci którzy zdecydowali sie zmienić fundusz z tego mniej korzystnego na bardziej korzystny. Po 3 miesiącach zarobili ok. 100 więcej niż gdyby zostali w starym. A przypominam że procent składany, który jest zwany ósmym cudem świata, spowoduje, że każda taka 100 po 30 latach zwielokrotnieje.

Pozdrawiam
Piotr

 
Odp: Odp: Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: uczciwy agent Odpowiedz na list
Data: 04-08-19 20:46 Odpowiedz cytując
Fajnie kolego Piotrze że wspominasz o stopach zwrotu i zyskach tylko jak ci więcej zabiorą a tyle samo dołożą to i tak jestęś w plecy . Napewno jak zarządzający funduszem sa fujary albo pilnują tylko swoich zysków w radach nadzorczych spółek w które fundusz zainwestował to trzeba wyjść z takiej inwestycji i to szybko bez względu na wysokości opłat a jak narazie to można wyjść na tym jak zabłócki na mydle
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Piotr Odpowiedz na list
Data: 04-08-20 13:57 Odpowiedz cytując
Na szczęście jest coś takiego jak średnia ważona stopa zwrotu. To powoduje że te fujary które pilnuja przede wszystkim swoich zysków (tu sie zgadzam) w końcu muszą zacząć dobrze inwestować i iść w góre, żeby nie dokladać z własnej kieszeni do kont klientów OFE.
Potwierdzeniem niech będzie słynna sprawa Bankowego w 2000 roku, kiedy gazety pisały, że to najsłabszy fundusz. Ludzie uciekali jak w panice do tych z czołówki. A ci którzy nie dali sie ponieść emocjom zarobili w ciągu 2 lat coś koło 52%. Do tego Towarzystwo Emerytalne musiało 3 kwartały z rzędu dorzucać klientom do kont.

Pozdrawiam
Piotr
Odp: Odp: Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 05-01-11 14:47 Odpowiedz cytując
Co do prowizji,ludzie to sa sprawy zlotowe,co za gosc jest tak slaby z matematyki,35% skad on to wzial,przenoszac sie do nowego funduszu zgodnie z przepisami z marca 2004,placi sie w kazdym OFE 7%,od skaldki ktora wplywa na konto(kazdy nowy czlonek ofe tyle placi)bedac dluzej jak dwa lata w ofe prowizja sie zmniejsza i tak np. w CU placi sie od skladki 4,5% a w nowym 7% czyli 2,5% wiecej,przyjmijmy ze skaldka wynosi 100 zl,wiec klient w nowym funduszu placi o 2,5 zl wiecej rocznie wynosi to zatem30 zl,za dwa lata 60 zl,a zysk z przepisania sie do OFE ktore lepiej zarabia moze byc kilkuset zlotowy ale tylko wtedy kiedy przepisuje sie ktos ,kto ma na koncie juz spora sumke,poza tym pamietajcie to jest inwestycja kilku letnia! przyklad prosty gdzie dasz kase do jakiego banku,do tego ktory dopisze Ci 10 czy 15 % zysku,tak wlasnie jest w OFE,ktore obracaja nasza kasa i maja swoja stope zwrotu,wybor jest prosty,ja ide tam gdzie daja mi 15 % zysku,a CU tyle mi nie da sa takie co dadza,jakby co wiecej na gg 5748602,narazie,jak umiecie liczyc to korzystajcie z tego blogoslawienstwa jakim jest inwestowanie waszej kasy-czyli przenoszenie sie do lepiej inwestujacego OFE,pozdro dla niedowiarkow
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 05-01-17 22:42 Odpowiedz cytując
Jeśli mówimy tu o faktach to faktem jest że prowizja pobierana w CU to prowizja w wysokości 4 % a nie 4.5 % JESLI JUŻ WYPOWIADAMY SIĘ NA TEN TEMAT TO NIE RÓBMY WODY Z MÓZGU UCZESTNIKOM OFE. Co pomyślą o znajomości rynku funduszy potencjalni klienci.Wypowiadasz się na temat to bądż fachowcem w swojej branży i daj pokaz swojej kompetencji nie wprowadzając w błąd innych.Reasumując prowizja nie ma znaczenia na tworzący się przyszły kapitał emerytalny.
Odp: Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Falkon2000 Odpowiedz na list
Data: 05-01-06 15:11 Odpowiedz cytując
Co ty chłopie piszesz? Zastanów się, i poczytaj trochę o wpływie prowizji na przyszłą emeryturę. Widać, że nie znasz się na temacie absolutnie, bo bzdury które piszesz aż wołają o pomstę do nieba.


------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: uczciwy akwizytor
Data: 2004-08-12 23:27

> Nie należy w obecnej sytuacji prawnej po 01.04.2004r zmieniać Funduszy Emertalnych takich jak CU , NN , DOM , ALIANZ jeśli jest się dłużej niż 24 miesiące ponieważ traci się prawo do niższych opłat a przenosząc się teraz gdziekolwiek inndziej pobiorą nam 7% od każdej składki miesięcznie to nawet o 35% więcej w skali roku /wyjątek Alianz/ więc nie przenoś się z CU do innego funduszu bo na tym stracisz , chyba że za 4lata CU dalej tak fatalnie będzie inwestowało
 
Odp: Odp: Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Ania Odpowiedz na list
Data: 05-01-12 15:19 Odpowiedz cytując
teraz to pan pisze bzdury, właśnie ze prowizja jest tak mala ze praktycznie nie ma wplywu na cokolwiek. prosze sobie policzyc. co miesiac pana skladka wynosi 100 zl, w jednym funduszu zaplaci pan 4 zl skaladki a w drugim 7, roznica 3 zl w ciagu 2 lat wynosi to 72 zl. duzo? a zyski ze zmiany moga byc wieksze i wlasnie namawialabym na zmiane duzego funduszu na mniejszy
Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 05-01-11 14:35 Odpowiedz cytując
Twoj agent Macku ma racje warto zmienic CU na inny fundusz tylko nie na Skarbiec,jesli mozesz sprawdz w rankingu OFE stope zwrotu Skarbiec wypada bladziutko,fakt ma tansza jednostke ale jego stopa zwrotu jest slabsza wobec kilku innych funduszy,nie polecam ING NN,AIG,PZU,ani DOM i PeKaO,mam inna opcje,jakby co gg 5748602,narazie
Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: Ania Odpowiedz na list
Data: 05-01-12 15:15 Odpowiedz cytując
Dzień dobry
jestem agentem Hesti i powiem, że różnice pomiędzy cenami jednostek są tak niewielkie, że według mnie ten argument jest niewystarczający, aby zmienić fundusz. Pieniędzy Pan nie straci i w sumie to nie ma co się zajmować ceną jednostki. Natomiast prawdą jest, że lepiej jest się przenieść do funduszu słabszego, ponieważ ma on większe możliwości obrotu pieniędzmi i podejmuje zazwyczaj szybciej decyzje o inwestycjach, a co za tym idzie, szybciej zarabia pieniądze i ma Pan większe z tego tytułu zyski.
Odp: Zysk ze zmiany OFE ?
Autor:  Gość portalu: JLU Odpowiedz na list
Data: 05-04-16 21:05 Odpowiedz cytując
proszę zajrzeć na www.knuife.gov.pl - zakładka "fundusze emerytalne", link "opracowania i analizy", plik pdf pt. "Rynek otwartych funduszy emerytalnych 2004"
Wszystko prosto i dokładnie wyjaśnione co iajk się działo z fuunduszami i które obecnie sa najlepsze.
Pozdrawiam
GG 5968794
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009