str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

28 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: podatek od odsetek
Autor:  Gość portalu: Jacek Odpowiedz na list
Data: 03-01-16 18:55 Odpowiedz cytując
Czy ktos orientuje sie jak bedzie wygladalo rozliczenie podatku od odsetek bankowych za zeszly rok. Czy banki beda wystawialy jakas informacje o kwocie odprowadzonych zaliczek na podatek? Za zeszly rok nalezy mi sie w calosci zwrot podatku i nie daruje panstwu nawet tych kilku groszy (doslownie) z odsetek. Niech placa za glupote!
 
Odp: podatek od odsetek
Autor:  Gość portalu: Kinga Odpowiedz na list
Data: 03-01-18 18:54 Odpowiedz cytując
Mnie również interesuje zwrot podatku od odsetek. W PKO BP podobno mają wysyłać do domu rozliczenie pobranego podatku. Nie wiem jednak jaka jest granica przy której będzie można dostać zwrot zapłacoego podatku.Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie proszę o odpowiedź. Kinga
Odp: podatek od odsetek
Autor:  Gość portalu: Pos Odpowiedz na list
Data: 03-01-21 10:07 Odpowiedz cytując

> Czy ktos orientuje sie jak bedzie wygladalo rozliczenie podatku od >odsetek bankowych za zeszly rok. Czy banki beda wystawialy jakas >informacje o kwocie odprowadzonych zaliczek na podatek?

Podatek od dochodów kapitałowych ma formę zryczałtowaną, ze stawką 20 proc. oznacza to, że dochody opodatkoane ta danina nie będą doliczane do reszty dochodów rozliczanych w ramach podatku PIT, którego stawki wynoszą 19, 30 i 40 proc.
Konstrukcja belkowego podatku (ryczałt) jest inna od
dochodowego, dlatego nie łączy się się obu źrodeł dochodów w zeznaniu
rocznym.
Dochody z tytułu odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach nie są ujawniane w rozliczeniu podatkowym rocznym, a zatem bank nie wystawi Ci zadnego dokumentu o kwocie odprowadzonych zaliczek na podate.

Pozdrawiam,
Pos
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009