str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: przelew zagranice w euro a wahania kursu EUR/PLN
Autor:  Gość portalu: zrozpaczony pracownik ;) Odpowiedz na list
Data: 03-01-22 00:20 Odpowiedz cytując
Witam ;)
Sytuacja wyglada tak. Pracuje w firmie importujacej towary z Anglii, nie jestem ekonomista, mam od dwoch tygodni "prognozowac" kurs euro, zeby ustalic termin platnosci za towar. 1grosz roznicy w kursie to dla nas kilka tysiecy zeta :( Mielismy zaplacic w tamtym tygodniu, ale powiedzialem: wstrzymajmy sie, euro spada (bo systematycznie spadalo). Buuuu, od tamtego czasu euro poszlo kilkanascie groszy w gory (pier### kolodko i wegry), a ja jak zwykle rano musze zdac raport z kursu. Oj bedzie jazda. Moze macie jakis pomysl jak najlepiej zrobic przelew za granic np. 200 000 euro? Standardowo robimy to w PKO BP (oplata ok. 150-200 zeta + negocjacja ok. -0,04zeta na kursie). Ale moze jakis inny bank ma nizsze kursy? Moze lepiej zalozyc konto za granica? Tylko jak przelac tam kase (i tak trzeba kupic w banku). A moze wiecie, jak w miare celnie prognozowac kurs? Jakies porady, linki, itp. wszystko mile widziane) Poradzcie cosik, jak przedloze jakas ciekawostke szefowi, to moze obejdzie sie jako/tako ;) Z drugiej strony w koncu nie jestem ekonomista :(
THX
Narka i pozdruffka
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009