str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

26 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Zwrot ulgi mieszkaniowej, a nowa ulga hipoteczna
Autor:  Gość portalu: Tomasz Odpowiedz na list
Data: 03-02-21 17:07 Odpowiedz cytując
W roku 2000 zawarłem ze spółdzielnią X umowę za zakup mieszkania na zasadach mieszkania lokatorskiego.
Ponieważ spółdzielnia X nie dotrzymała terminu określonego w umowie wstępnej w roku 2002 wystąpiłem z pismem o wycofanie mojego wkładu mieszkaniowego ze spółdzielni.
Również w roku 2002 zawarłem umowę na zakup mieszkania własnościowego w innej spółdzielni i w 2003 wziąłem na ten cel kredyt mieszkaniowy.
W roku 2002 spółdzielnia X zwróciła tylko część kwoty z całego wkładu i wykazała to w formularzu PIT-14 (kwota została przelana na konto Spółdzielni Y). Pozostała kwota zostanie przekazana w roku 2003 (również na konto Spółdzielni Y). Z art 27a ust. 13 ustawy PDOF wynika, że będę musiał oddać kwotę która została mi wypłacona w ramach Ulgi Budowlanej
W związku z tym mam kilka pytań:
1. W związku z tym, że nie wykorzystałem całego limitu odliczeń zarówno za rok 2000 i 2001, ponieważ nie miałem wystarczającej wielkości podatku, pada pytanie - jaką kwotę oddam US? Czy będzie to kwota faktycznie uzyskanych pieniędzy z US, czy też 19% z kwoty którą spółdzielnia X mi zwróci (wykazana w pice 14 za rok 2002 i 2003?
2. Czy po zwrocie całej kwoty do US mam prawo skorzystać z nowej Ulgi "Hipotecznej"?
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009