str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: pit 8b
Autor:  Gość portalu: dorota Odpowiedz na list
Data: 03-02-23 18:27 Odpowiedz cytując
witam pracowalam w wakacje na umowe zlecenie ...zarobilam 800 zlotyc czy kwote zwolniona od podatku w jaki sposob mam wypisac pit i jaki zeby wszytko bylo ok? liczac tradycyjnie jak od kwoty od ktorej nalezy odprowadzic podatek wychodza mi dzifne rzeczy ...moge liczyc na podpowiedz?
 
Odp: pit 8b
Autor:  Gość portalu: Marek Odpowiedz na list
Data: 03-02-23 21:23 Odpowiedz cytując
Dorotko, Twoje zapytanie jest napisane "bardzo ciężkim stylem". Nie wiem nawet w którym momencie masz problem. Wypełniasz PIT dla osób rozliczających sie samodzielnie (nie pamietam numeru). Przepisz odpowiednio kwoty z PIT-8B. Do opodatkowania będzie kwota dochodu (brutto-(minus)koszty uzyskania). Podatek liczysz wg obowiązujacej w 2002 r. skali podatkowej. Możesz uznać, że osiągnęłaś sukces jeśli wyjdzie Ci, że kwotę podatku z PIT-8B masz do zwrotu.
 
Odp: Odp: pit 8b
Autor:  Gość portalu: dorota Odpowiedz na list
Data: 03-02-23 21:25 Odpowiedz cytując
o wiec gdzies podrodze sie zgubilam:))) bo nie wychodzi mi ta kwota do zwrotu a doplata 50 zlotych:)))) czy tesz licze to 19% z kwoty - 518,16? wiem ze moze to glupie pytanie ale jakos zle mi sie mysli..moze to te gripexy tak dzialaj:)
Odp: pit 8b
Autor:  Gość portalu: dorota Odpowiedz na list
Data: 03-02-23 21:29 Odpowiedz cytując
eh juz zaskoczylam w obliczonym podatku wyszla mi liczba ujemna wiec wpisuje podatek ten co zabrali:))) eh przepraszam z aklopot:))) jednak grypa otepia:)
 
Odp: Odp: pit 8b
Autor:  Gość portalu: Marek Odpowiedz na list
Data: 03-02-24 16:15 Odpowiedz cytując
W Twoim przypadku, podatek wyliczony wg skali za zeszły rok powinien wynieść 0 (zero). Z dalszych pól formularza wyjdzie Ci, że podatek zapłacony przez zleceniodawcę jest do zwrotu. Mnie też boli głowa.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009