str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

4 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Umowa użyczenia a ulga remontowa w domku teściów...
Autor:  Gość portalu: Andrzej Odpowiedz na list
Data: 03-03-04 08:41 Odpowiedz cytując
Jak urząd może spojrzeć na następującą sprawę. Mieszkam z żoną w domku teściów. Przyszłości nie wiążę z tym domkiem i tym miejscem zamieszkania. Jednak w obecnej chwili chciałbym przeprowadzić remont zajmowanych pomieszczeń na piętrze budynku. Czy podpisana umowa użczenia nie zakwestionowana byłaby jako umowa o znamionach "umowy darowizny"?
 
Odp: Umowa użyczenia a ulga remontowa w domku teściów...
Autor:  agnieszkajm Odpowiedz na list
Data: 03-03-11 14:03 Odpowiedz cytując
Jestem w podobnej sytuacji. Jestem zameldowana jednak w innym miejscu a chciałabym odliczyć na podstawie umowy użyczenia fundusz remontowy mieszkania mojej mamy.
Czy rachunki muszą być na mnie ? (pewnie tak)
Nie wiem czy mogę.
 
Odp: Odp: Umowa użyczenia a ulga remontowa w domku teściów...
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 03-03-15 23:59 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: agnieszkajm
Data: 2003-03-11 14:03

> Jestem w podobnej sytuacji. Jestem zameldowana jednak w innym miejscu a chciałabym odliczyć na podstawie umowy użyczenia fundusz remontowy mieszkania mojej mamy.
> Czy rachunki muszą być na mnie ? (pewnie tak)
> Nie wiem czy mogę.
Odp: Odp: Umowa użyczenia a ulga remontowa w domku teściów...
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 03-03-16 00:00 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: agnieszkajm
Data: 2003-03-11 14:03

> Jestem w podobnej sytuacji. Jestem zameldowana jednak w innym miejscu a chciałabym odliczyć na podstawie umowy użyczenia fundusz remontowy mieszkania mojej mamy.
> Czy rachunki muszą być na mnie ? (pewnie tak)
> Nie wiem czy mogę.
Odp: Umowa użyczenia a ulga remontowa w domku teściów...
Autor:  Gość portalu: bunczasty@wp.pl Odpowiedz na list
Data: 03-12-26 21:28 Odpowiedz cytując
Mieszkam u teściów ,którzy mieszkają na parterze a ja z mężem na poddaszu . Czy mogę odliczyć ulgę remontową kiedy będę modernizować górę skoro teściowa też odpisuje różne wydatki na dom .(dom jest jej własnością)
 
Odp: Odp: Umowa użyczenia a ulga remontowa w domku teściów...
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-01-26 09:43 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: bunczasty@wp.pl
Data: 2003-12-26 21:28

> Mieszkam u teściów ,którzy mieszkają na parterze a ja z mężem na poddaszu . Czy mogę odliczyć ulgę remontową kiedy będę modernizować górę skoro teściowa też odpisuje różne wydatki na dom .(dom jest jej własnością)
 
Odp: Odp: Odp: Umowa użyczenia a ulga remontowa w domku teściów...
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-02-12 22:05 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu:
Data: 2004-01-26 09:43

> ------ Wiadomość oryginalna -------
> Autor: Gość portalu: bunczasty@wp.pl
> Data: 2003-12-26 21:28
>
> > Mieszkam u teściów ,którzy mieszkają na parterze a ja z mężem na poddaszu . Czy mogę odliczyć ulgę remontową kiedy będę modernizować górę skoro teściowa też odpisuje różne wydatki na dom .(dom jest jej własnością)
Odp: Umowa użyczenia a ulga remontowa w domku teściów...
Autor:  Gość portalu: pracownik księgowy Odpowiedz na list
Data: 04-02-02 10:05 Odpowiedz cytując
Byłam w takiej samej sytuacji po zamieszkaniu z mężem w domu teściów zajmując jedno piętro. Umowa użyczenia nie będzie miała znamion umowy darowizny i jest ona podstawą prawną do remontu lokalu mieszkalnego( wynajmujecie przecież 1 piętro więc uznawane jest ono jako lokal mieszkalny-taką informację otrzymałam z us). trzeba jednak pamiętac aby data zawarcia umowy użyczenia poprzedzała dokonywane wydatki czyli najlepiej żeby był to 01.01.rok w którym dokonaliście pierwszych wydatków.pamiętać należy że ten dokument trzeba sporządzić najlepiej przy rozliczeniu gdyż w razie kontroli nalezy go okazać. Od tej umowy nie mażadznych opłat w urzędzie nie trzeba też jej rejestrować. Spiszcie ją na czas nieokreślony to nie będzie trzeba sporządzać jej co roku
 
Odp: Odp: Umowa użyczenia a ulga remontowa w domku teściów...
Autor:  Gość portalu: Michał Odpowiedz na list
Data: 05-01-28 15:40 Odpowiedz cytując
Mieszkam w domu moich rodziców. Mieszkanie zajmuje całe piętro. Zawarłem z rodzicami umowę użyczenia mieszkania, którą obejmuje współudział w ekspoatacji kanalizacji, kotłowni(CO), piwnicy i klatki schodowej. Mam pytanie. Czy w ramach ulgi remotowej do kosztów remontu mieszkania mogę doliczyć moją cześć kosztów poswięconych na:
-remont kanalizacji(wymiana rur i naprawa szamba),
-wymiana pokrycia dachowego i jego częściowa przeróbkę,
-wykonanie odwodnienia (ryry odprowadzające deszczówkę)
-remont CO i kołtowni.
Za jakiekolwiek info z góry dzienkuje.

Chciałbym sie tez zapytać jak mógłbym sporządzić umowe użyczenia z rodzicami na czas nieokreślony.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009