str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: PIJANY PRACOWNIK
Autor:  Gość portalu: Julka S. Odpowiedz na list
Data: 03-04-29 11:39 Odpowiedz cytując
Zatrudniłam pracownika na umowę zlecenie. Po kilku dniach przyszedł w stanie nietrzeźwym do pracy. Zerwałam umowę, wypłacając mu za tę czynnośc jaką do tej pory wykonał. Czy w związku z zaistniałą sytuacją miałam prawo do zerwania umowy? Czy pracownik ma prawo domagać się kwoty na jaką była zawarta umowa? Z góry dziękuję za odpowiedz.
 
Odp: PIJANY PRACOWNIK
Autor:  Gość portalu: Tomo+ Odpowiedz na list
Data: 03-04-29 20:23 Odpowiedz cytując
Oczywiście miałeś do tego prawo,ponieważ pracownik naruszył zasady zawarte w każdym kodeksie pracy.miałbyś prawo zerwać nawet umowę o pracę (dyscyplinarnie).jest to najdrastyczniejsza forma zerwania umowy,ale w uzasadnionych przypadkach wskazana.
 
Odp: Odp: PIJANY PRACOWNIK
Autor:  Gość portalu: MAC Odpowiedz na list
Data: 03-06-09 23:27 Odpowiedz cytując
czy Kodeks Pracy reguluje relację z umowy cywilno-prawnej jaką jest umowa zlecenie ??. Nie chce mi się czytać KP ale zainteresowanym polecam, a swoją drogą pijanego bym również wykopał ale umowa zlecenie jest na wykonanie uzgodnionej pracy zakończonej efektem a nie na abstrakcyjne świadczenie pracy, więc krytycznej ocenie należy poddać jakość efektów a nie stan trzeźwości wykonującego. Tak to jest niestety, pozdrawiam: Mac
 
Odp: Odp: Odp: PIJANY PRACOWNIK
Autor:  Gość portalu: Iwo Odpowiedz na list
Data: 03-07-03 09:48 Odpowiedz cytując
Wg mnie umowy-zlec. określa Kodeks Cywilny. Poza tym nie wystarczy samemu stwierdzić, że na terenie zakładu była osoba nietrzeźwa, trzeba mieć dowody (np. pozytywny wynik badnia). To samo dotyczy pijanego pracownika (na etacie). Dla sądu pracy bez badania nie ma rozmowy (zawsze można tłumaczyć się lekarstwami, złym samopoczuciem ...).
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009