str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

4 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: problem z załozeniem działalności gopspodarczej
Autor:  Gość portalu: Tomek Odpowiedz na list
Data: 03-05-09 20:46 Odpowiedz cytując
Chcę założyć działalność gospodarczą, która ma być prowadzona w budynku wielorodzinnym we własnościowym mieszkaniu.I niestety okazało się to bardzo trudne do zrealizowania, ponieważ urząd miejski zażyczył sobie zgody architektów,(zmiana sposobu użytkowania mieszkania). Nie byłoby problemu gdyby wszystko było takie proste jak sie wydaje.Architekci zażyczyli sobie zgody wszystkich właścicieli mieszkań (łacznie z mężami i żonami!). A niestety w moim budynku, który jest właśnie zasiedlany, a co gorsza dla mnie kupionych przez cudzoziemców, w związku z czym sa po prostu nieuchwytni. Więc mam ogromny problem w uzyskaniu zezwolenia na prowadzenie działalności. Moze ktos mi podpowie, czy jest jakas podstawa prawna, która upowaznia do zmuszania petentów, aby utrudnić załatwienie czegokolwiek bez większych problemów w naszych polskich urzędach.
Dziękuję za pomoc:-)
 
Odp: problem z załozeniem działalności gopspodarczej
Autor:  Gość portalu: Iwo Odpowiedz na list
Data: 03-05-12 12:14 Odpowiedz cytując
Co znaczy "ma być prowadzona działalność"? W jakim zakresie, czy tylko będzie tam prowadzona księgowość (trzymana dokumentacja), czy będa przychodzili klienci, czy będzie uciażliwa dla innych użytkowników budynku?
 
Odp: Odp: problem z załozeniem działalności gopspodarczej
Autor:  Gość portalu: Tomek Odpowiedz na list
Data: 03-05-12 23:02 Odpowiedz cytując
Działalność będzie tylko zarejestrowana. Nie będzie prowadzona księgowość - będzie prowadzona porzez biuro rachunkowe, nie będa przychodzili klienci, nie będzie uciażliwa dla innych użytkowników budynku?
Jest to pośrednictwo w eksporcie i imporcie, gdzie towar nie jest magazynowany lecz przesylany bezpośrednio od dostawcy do odbiorcy. Mieszkanie bedzie z tego względu wyposażone w telefon. Dziękuje za pomoc.
 
Odp: Odp: Odp: problem z załozeniem działalności gopspodarczej
Autor:  Gość portalu: aga Odpowiedz na list
Data: 03-05-14 22:08 Odpowiedz cytując
To dziwne ,że masz takie trudności. Mój syn rozpoczął działalność gosp. w 1999 r. Siedziba firmy jest tam,gdzie jest na stałe zameldowany, czyli w moim mieszkaniu w wieżowcu. Prowadzi usługi informatyczne(programowanie ,szkolenia itp. ) W domu ma tylko kilka segregarorów, bo sam prowadzi ksiegowość, sporadycznie pomagam ja,jako pełnomocnik. Pracę swoją w większości wykonuje u klienta poza miejscem zamieszkania. Nikt mu nie robił żadnych trudnośći,kiedy był w Urzędzie Miasta dokonać wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.Wygląda na to ,że od tego czasu się wiele zmieniło na niekorzyść.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009