str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE
Autor:  Gość portalu: Polo Odpowiedz na list
Data: 03-06-10 09:45 Odpowiedz cytując
Mam taką sytuację. ZUS nie przekazuje należnych składek do OFE. Mój pracodawca przekazuje do ZUS poprawnie wypełnione dokumenty, w odpowiednich terminach wpłaca tez składki do ZUS (sprawdziłem). Na pytanie skierowane do ZUS o powód takiej sytuacji dostałem informację, że posiadam dwa konta w ZUSie. Jedno zostało założone w lutym 1999 po podaniu mnie przez urzad pracy do ubezpieczenia zdrowotnego (na tym koncie jako identyfikatory są PESEL i nr dowodu osobistego). Drugie zostało założone w sierpniu 1999 r. po zgłoszeniu mnie przez pracodawcę do ubezpieczenia emerytalnego itp. (tu identyfikatorami są PESEL i NIP). Poinformowano mnie że składki bedą uzupełnione będą po scaleniu kont (nikt nie wie kiedy to bedzie!).
Najlepsze jest to, że ZUS nie wpłaca składek do OFE od maja 2002 r., a jak wynika z powyzszego dwa konta posiadam od poczatku pracy tj. do sierpnia 1999 r. i przez okres prawie 3 lat nie przeszkadzało to w przekazywaniu składki.
Mam wobec tego takie pytanie, czy ktoś miał już taką sytuację i jak sobie z nią poradził?
 
Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 03-07-29 14:08 Odpowiedz cytując
Jeśli mieszkasz we wrocławiu lub okolicy, to jestem w stanie Tobie pomóc. kontakt k.k.kazmierczak@wp.pl
Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE
Autor:  Gość portalu: A. Odpowiedz na list
Data: 03-07-29 21:52 Odpowiedz cytując
Jak dobrze się orientujesz taka sytuacja spotkała większość Polaków. ZUS po prostu nie ma pieniędzy, a funduszom ma wypłacić w formie niespieniężonej czyli w formie obligacji, których gwarancją ma być Skarb Państwa. Składki wpłacane są z opóźnieniem. Ja mam na koncie tylko do sierpnia 2000 r. I co? Chyba niedługo wyjadę za granicę i zacznę zbierać na emeryturę niż doczekam się jej od Państwa.
Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-05-02 22:27 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Polo
Data: 2003-06-10 09:45

> Mam taką sytuację. ZUS nie przekazuje należnych składek do OFE. Mój pracodawca przekazuje do ZUS poprawnie wypełnione dokumenty, w odpowiednich terminach wpłaca tez składki do ZUS (sprawdziłem). Na pytanie skierowane do ZUS o powód takiej sytuacji dostałem informację, że posiadam dwa konta w ZUSie. Jedno zostało założone w lutym 1999 po podaniu mnie przez urzad pracy do ubezpieczenia zdrowotnego (na tym koncie jako identyfikatory są PESEL i nr dowodu osobistego). Drugie zostało założone w sierpniu 1999 r. po zgłoszeniu mnie przez pracodawcę do ubezpieczenia emerytalnego itp. (tu identyfikatorami są PESEL i NIP). Poinformowano mnie że składki bedą uzupełnione będą po scaleniu kont (nikt nie wie kiedy to bedzie!).
> Najlepsze jest to, że ZUS nie wpłaca składek do OFE od maja 2002 r., a jak wynika z powyzszego dwa konta posiadam od poczatku pracy tj. do sierpnia 1999 r. i przez okres prawie 3 lat nie przeszkadzało to w przekazywaniu składki.
> Mam wobec tego takie pytanie, czy ktoś miał już taką sytuację i jak sobie z nią poradził?
Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE
Autor:  Gość portalu: Małgorzata Odpowiedz na list
Data: 04-05-02 22:34 Odpowiedz cytując
Po przeczytaniu Twojego listu mam wrażenie, że ZUS stosuje identyczne druki ogłupiające swoich klientów. ja również od marca 2002 roku nie otrzymuję od ZUS żadnych pieniędzy do II filaru. To ze mnie robi się kpinę opowiadając bajkę o podwójnych kontach i ich scalaniu. mam wrażenie, że mieszkam w kraju złodziei i idiotów. zamiast po prostu powiedzieć mi że ZUS NIe ma pieniędzy i kolejmy raz Polacy zostali oszukani, a nasze pieniądze rozkradzione, to winęą obarcza się nas. Przecież nie wszyscy w Polsce są idiotami
Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE
Autor:  Gość portalu: zbyszekwl@tlen.pl Odpowiedz na list
Data: 04-05-09 00:46 Odpowiedz cytując
Moja sytuacja jest identyczna. ZUS (firma jednozdacznie złodziejska) od maja 2002 r. nie przekazuje moich składek do OFE motywując to tymi samymi przyczynami. Podobnie jak Ty odkryłem, że do maja 2002 r. składki do OFE były regularnie przekazywane przez ZUS a później nie, chociaż moja firma przekazuje (do teraz) całość składek do ZUS.Na takie postępowanie ZUS, to jest kradzież moich składek nie ma rady, (kradną jak chcą) i nic mi po ich zapewmnieniach (ZUSu), że mi kiedyś w przyszłości z odsetkami oddadzą ukradzione mi składki skoro za te pieniądze nie kupie tyle jednostek uczestnictwa w moim OFE niż wtedy gdyby składki były przekazywane na czas.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009