str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

5 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: PIT5 problem z wysokimi odliczeniami od małego dochodu
Autor:  Gość portalu: Hubert Odpowiedz na list
Data: 03-09-09 16:20 Odpowiedz cytując
Co mam zrobić jeśli dochód wyszedł 5255,53 a odliczenia od dochodu 6188,74 za składki emerytalne...oraz odliczenie od podatku 1521,91 za ubezp.zdrowotne.
Nie wiem jak mam to rozliczyć. Opłaciłem zaległe składki za okres od czerwca 2002 do lipca 2003 i teraz mam przez nie problem w wypełnieniem PIT5. Nie wiem czy w pozycji "dochód po odliczeniach" mogę wpisać ujemną kwotę. W moim przypadku jest to -933,21. Taką samą wątpliwość mam przy obliczeniu należnego podatku, bo również wychodzi -707,35. Proszę o pomoc, bo nie wiem co z tym zrobić. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 
Odp: PIT5 problem z wysokimi odliczeniami od małego dochodu
Autor:  Gość portalu: Renata Odpowiedz na list
Data: 03-09-10 10:21 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Hubert
Data: 2003-09-09 16:20

> Co mam zrobić jeśli dochód wyszedł 5255,53 a odliczenia od dochodu 6188,74 za składki emerytalne...oraz odliczenie od podatku 1521,91 za ubezp.zdrowotne.
> Nie wiem jak mam to rozliczyć. Opłaciłem zaległe składki za okres od czerwca 2002 do lipca 2003 i teraz mam przez nie problem w wypełnieniem PIT5. Nie wiem czy w pozycji "dochód po odliczeniach" mogę wpisać ujemną kwotę. W moim przypadku jest to -933,21. Taką samą wątpliwość mam przy obliczeniu należnego podatku, bo również wychodzi -707,35. Proszę o pomoc, bo nie wiem co z tym zrobić. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
W poz. "dochód po odliczeniach chyba możesz wpisać, kwotę ujemną, ale w poz. "podstawie obliczenia podatku" i poz. "podatek od podstawy..." wpisać "0" itd.
Mogłeś też opłacone składki na ubezp. społ. uwzględnić w kosztach, zamiast odliczać od dochodu. Wówczas wykazałbyś stratę.
Renata
 
Odp: Odp: PIT5 problem z wysokimi odliczeniami od małego dochodu
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 03-09-15 13:24 Odpowiedz cytując
Mozna odliczyc do wysokosci dochodu, stad tylko tyle odliczen wpisujesz, w poz. "dochód po odliczeniach" wartosc "0,00", podstawa tez "0,00". Ze skladkami zdrowotnymi podobnie. Niektorzy wpisuja cala wartosc odliczenia, ale w poz. "dochód po odliczeniach" tez wartosc "0,00".
Iwo
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009