str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

7 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Mam problem przy zmianie funduszu.
Autor:  Gość portalu: Aga Odpowiedz na list
Data: 03-09-11 13:33 Odpowiedz cytując
Mój mąż chce zmienić fundusz z Bankowego na ING NN, ale okazuje się że to nie jest takie proste. Jego pierwsza żona ma prawo do części zgromadzonych środków. Ok, ale okazuje się że potrzebna jest jej zgoda na piśmie na zmianę. Wolelibyśmy unikać z nią kontaktów. Czy poprostu część do której ma prawo nie może zostać w Bankowym ,a część męża w ING NN?
 
Odp: Mam problem przy zmianie funduszu.
Autor:  Gość portalu: PRF Odpowiedz na list
Data: 04-11-24 21:50 Odpowiedz cytując
odpowiadajac na Pani zapytanie: jesli podczas rozwodu nie zostaly uregulowane sprawy zwiazane z przekazaniem czesci srodkuow z rachunku Pani meza na rachunek bylej zony sprawe uwaza sie za zalatwiona polubownie.Maz chcac zmienic fundusz emerytalny nie potrzebuje zgody bylej ani nawet obecnej zony.
Zastanowilabym sie tylko nad tym konkretnym wyborem...czy warto Bankowy akurat na ING zmieniac
Pozdrawiam
 
Odp: Odp: Mam problem przy zmianie funduszu.
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:32 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: PRF
Data: 2004-11-24 21:50

> odpowiadajac na Pani zapytanie: jesli podczas rozwodu nie zostaly uregulowane sprawy zwiazane z przekazaniem czesci srodkuow z rachunku Pani meza na rachunek bylej zony sprawe uwaza sie za zalatwiona polubownie.Maz chcac zmienic fundusz emerytalny nie potrzebuje zgody bylej ani nawet obecnej zony.
> Zastanowilabym sie tylko nad tym konkretnym wyborem...czy warto Bankowy akurat na ING zmieniac
> Pozdrawiam
Odp: Odp: Mam problem przy zmianie funduszu.
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:34 Odpowiedz cytując
tez tak sadze czy trafny dzisiaj jest wybor wlasnie NN mysle ze chyba nie przedewszystkim za droga jednostke oferuja no i spadaja pozdrawiam------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: PRF
Data: 2004-11-24 21:50

> odpowiadajac na Pani zapytanie: jesli podczas rozwodu nie zostaly uregulowane sprawy zwiazane z przekazaniem czesci srodkuow z rachunku Pani meza na rachunek bylej zony sprawe uwaza sie za zalatwiona polubownie.Maz chcac zmienic fundusz emerytalny nie potrzebuje zgody bylej ani nawet obecnej zony.
> Zastanowilabym sie tylko nad tym konkretnym wyborem...czy warto Bankowy akurat na ING zmieniac
> Pozdrawiam
Odp: Mam problem przy zmianie funduszu.
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:21 Odpowiedz cytując
zgodnie z ustawa o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych masz prawo do zmiany funduszu i nie jest potrzebna zadna zgoda do zmiany funduszu zastanow sie czy fundusz na ktory chcesz zmienic nie jest w chwili obecnej na spadku bo o ile mi wiadomo tak jest w NN.
Odp: Mam problem przy zmianie funduszu.
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-11-25 23:30 Odpowiedz cytując
srodki w funduszu sa dziedziczone a pani maz zyje i moze zmieniac fundusze dobrze zarzadzajac swoimi pieniedzmi co dwa lata bez zadnych oplat ten fundusz z ktorego maz chce zrezygnowac probuje utrudnic zmiane funduszu co jest niezgodne i ustawa o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych za tego typu niezgodnosci z prawem komisja nadzoru i funduszy emerytalnych naklada duze kary na fundusze utrudniajace rozwiazania umow o czlonkowstwo prosze wejsc na strone www.europartner.pl i tam sa kary jakie placa fundusze nie dac sie manewrowac przez fundusze bo do konca zycie nie wybralismy konkretnego funduszu a wykorzystuja nasza niewiedze no coz nic dodac nic ujac pozdrawiam----- Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Aga
Data: 2003-09-11 13:33

> Mój mąż chce zmienić fundusz z Bankowego na ING NN, ale okazuje się że to nie jest takie proste. Jego pierwsza żona ma prawo do części zgromadzonych środków. Ok, ale okazuje się że potrzebna jest jej zgoda na piśmie na zmianę. Wolelibyśmy unikać z nią kontaktów. Czy poprostu część do której ma prawo nie może zostać w Bankowym ,a część męża w ING NN?
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009