str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

28 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: joanna Odpowiedz na list
Data: 03-11-03 23:37 Odpowiedz cytując
Jestem w Ergo Hestia. Wcześniej byłam w Pogodnej Jesieni. Jestem laikiem w sprawach emerytury, a konsultanci Nationale Nederlanden namawiają mnie, abym przystapiła do ich funduszu. Co robić??? Proszę o pomoc
 
Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: Jacek Odpowiedz na list
Data: 03-12-02 21:07 Odpowiedz cytując
Wiesz, jestem w identycznej sytuacji. Obecnie jestem w Ergo-hestia lecz jestem namawiany na Nacionale Nederlanden. Chodź w długim czasie mają oni bardzo dobre wyniki to w ostatnim roku odwalają kiszkę i są w ogonie pod względem wyników za ostatnie 12 miesięcy. Sam nie wiem. Przecież nie jesteśmy Nostradamusami i nie mamy możliwości przewidzieć wyników tak długofalowej inwestycji. Pozostaje intuicja, a jak wiadomo z tym lepiej u kobiet, więc ty raczej powinnaś wiedzieć gdzie się przenieść. Pozdrowienia.
 
Odp: Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: KAB Odpowiedz na list
Data: 05-06-09 20:59 Odpowiedz cytując
Wyjaśnie mechanizmy panujące w OFE. Pokaże na co zwrócić uwage by mieć wysoką emeryture. Dzieki tej wiedzy Sam swiadomie wybierzesz najlepszy Otwarty Fundusz Emerytalny. Niczym nie ryzukujesz ... Odezwij sie ...
K a r o l A. B u s z
Pension Representant - DSA Financial Group S.A.
tel. kom: + 48 609 857 326
nr gg: 891986; tlen: kabwamik
e-mail: karol.busz@interia.pl
Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: JLU Odpowiedz na list
Data: 05-06-17 20:12 Odpowiedz cytując
NIe bierzcie NN. Wybierzcie coś innego. Na przyklad Credit Suisse - ostatnio miał dobre wyniki, lub Allianz - ten był słaby ale będzie szedł w górę. Jak za 2 lata NN bedzie dobrze zarabiał to wtedy go wybierzcie.
Na dziś warto Credit Suisse
 
Odp: Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: tomasz Odpowiedz na list
Data: 05-12-06 09:55 Odpowiedz cytując
hahaha na dziś credit suisse? koń by się usmiał nawet, przecież NN jest liderem rynku OFE pod względem zysku dla klientów, a allianz jest najgorszy. zajebisty z ciebie "dorasdca"
Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: MG Odpowiedz na list
Data: 05-06-20 15:54 Odpowiedz cytując
Proponuję Państwu Credit Suisse, to naprawde dobry fundusz
Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: Andrzej P. Odpowiedz na list
Data: 05-06-20 17:02 Odpowiedz cytując
Witam, bardzo dobrze że interesujesz się swoimi sprawami. O OFE jest tyle zdań ilu agentów i akwizytorów różnych firm. Jeżeli zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi (ofe, ubezpieczenia, zus itd.) wtedy z pewnością nie popełnisz błędów i nikt cię nie naciągnie. Jeżeli chcesz rozwiązać na zawsze swoje wątpliwości doradzam ci, żebyś porozmawiała o tym z zaufanym-znajomym długoletnim agentem. Jeżeli takiego nie masz, polecam się. Tel. 0 606-817-389, www.ofe.net.pl
 
Odp: Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: tomasz Odpowiedz na list
Data: 05-12-06 09:58 Odpowiedz cytując
doświadczony agent? we wrabianie ludzi do commercial union? ludzie! tylko nie to gówno commercial!! jak tam się raz zapiszesz to się będziesz miał duży problem żeby się od nich uwolnic! ja z żoną sie przepisaliśmy do Generali - o wiele lepszego OFE, a commercial nas nie chce wbrew naszej woli przepisać! na siłę nas trzyma pomimo tego ze dopełniliśmy wszelkich formalności z zawiadomieniem commercialu o naszej decyzji!!!!!!!!!!!!!
Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: anna Odpowiedz na list
Data: 05-06-29 14:07 Odpowiedz cytując
Zanim zmieni Pani Fundusz proszę się dowiedzieć, czy jest to średni fundusz,jaka jest cena jednostki.Nie warto pchać się do ogromnego Funduszu, bo to nie przyniesie Pani oczekiwanych zyskó.Proszę się dowiedzieć jaki obecnie jest najleprzy Fundusz.
Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: OFE www.multiofe.pl Odpowiedz na list
Data: 05-07-04 06:34 Odpowiedz cytując
Fundusz emerytalny przy zmianie warto obliczać nie na dwa, a na jakieś 4-5 lat. W tym kontekście polecamy przejrzec wyniki 3 letnie oraz roczne a także fluktuacje danego OFE od początku działalności. Jeśli OFE ma dobre wyniki 3 letnie, roczne, oraz w przeszłości nie zanotował dużych spadków warto się zastanowić nad przystapieniem do niego. Jeśli jego wyniki nie są dużo lepsze od OFE, w którym jestesmy aktualnie, zmiana nie ma większego sensu.

OFE wg 14 rankingu KNUIFE
29-03-2002 do 31-03-2005
Bankowy 45,759%
ING NN 45,106%
Polsat 44,599%
AIG 43,815%
PZU Złota Jesień 43,006%

OFE wg średniej pozycji w rankingach
pozycja w 13 rankingach KNUIFE
ING NN 2,6
Polsat 4,3
PZU Złota Jesień 4,7
Sampo 5,16
Generali 6,31

Stopa zwrotu w okresie ostatnich 12 miesięcy
ING NN +17.10
AIG +16.70
Credit Suisse +15.83
Commercial Union +15.82
Generali +15.48

OFE www.multiofe.pl
Odp: zmiana funduszu emerytalnego
Autor:  Gość portalu: Rafał Będziechowski Odpowiedz na list
Data: 05-11-09 13:02 Odpowiedz cytując
wrócić znowu do PZU Złota Jesień jesli masz pytania napisz agent.pzu@wp.pl napewno podpowiem
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009