str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

21 lipca 2019
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum
Logo Mała Firma
PRAKTYCZNY PROGRAM DO ZARZĄDZANIA
Wersja 2.6.9
O programie
Zalety i funkcje programu
Porównaj wersje
Zobacz prezentację
Oferta dla biur rachunkowych
Cennik
Zamów
Pobierz
Pomoc
Serwis programu
Baza wiedzy
Pytania i odpowiedzi
Zmiany w programie
Partnerzy handlowi
Zasady współpracy
Logowanie
Kontakt
e-mail: malafirma@elfin.pl
tel.: (12) 267-28-05
Aktualności
Jednolity Plik Kontrolny - zmiana terminów dla małych i średnich firm oraz mikroprzedsiębiorców
21.07.2016
W maju br. informowaliśmy Państwa o terminie wejścia w życie przepisów dotyczących przesyłania danych księgowych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego. W przypadku dużych firm obowiązują one od 1 lipca 2016 r., natomiast dla mniejszych firm terminy zostały skrócone w stosunku do pierwotnych (miały obowiązywać od 1 lipca 2018 r.). Na mocy ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2016 poz. 846), opublikowanej 14 czerwca br., nowe terminy wejścia w życie obowiązku przekazywania do kontroli danych w postaci JPK są następujące:
  • w przypadku małych i średnich przedsiębiorców (firm, które w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniały mniej niż 250 osób i których obroty roczne nie przekraczały 50 mln euro, i/lub których roczna suma bilansowa nie przekraczała 43 mln euro) - począwszy od 1 stycznia 2017 r.
  • w przypadku mikroprzedsiębiorców (firm, które w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniały mniej niż 10 pracowników i których obroty roczne nie przekraczały 2 mln euro, i/lub których roczna suma bilansowa nie przekraczała 2 mln euro) - począwszy od 1 stycznia 2018 r.
W związku z powyższym obsługa Jednolitego Pliku Kontrolnego zostanie wdrożona w programie Elfin Mała Firma przed końcem 2017 roku.
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2019 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009