str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

25 czerwca 2018
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum
Logo Mała Firma
PRAKTYCZNY PROGRAM DO ZARZĄDZANIA
Wersja 2.6.6
O programie
Zalety i funkcje programu
Porównaj wersje
Zobacz prezentację
Oferta dla biur rachunkowych
Cennik
Zamów
Pobierz
Pomoc
Serwis programu
Baza wiedzy
Pytania i odpowiedzi
Zmiany w programie
Partnerzy handlowi
Zasady współpracy
Logowanie
Kontakt
e-mail: malafirma@elfin.pl
tel.: (12) 267-28-05
Aktualności
Rozliczenie roczne w programie Jupiter 2016 Premium - import danych z Małej Firmy
20.03.2017
PYTANIE:
Czy w Małej Firmie można przygotować zeznanie roczne PIT? Jeśli nie (nie znajduję takiej funkcji), to z jakiego programu najlepiej skorzystać?

ODPOWIEDŹ:
Program Elfin Mała Firma nie obejmuje sporządzania rocznych deklaracji podatkowych PIT. Do tego celu służy inny nasz program: Jupiter. Jest on dostępny w kilku wersjach, natomiast dla użytkowników Małej Firmy dedykowany jest Jupiter Premium.

Jupiter 2016 Premium pozwala przygotować (za pomocą przyjaznego kreatora lub aktywnych formularzy) i wysłać roczne PIT-y dla 6 podatników. Wersja ta oferuje import danych z programu Elfin Mała Firma, umożliwia także rozliczanie pracowników (deklaracje PIT-11, PIT-40 i PIT-4R).

W Jupiterze Premium na planszach dotyczących działalności gospodarczej dostępne są przyciski "Importuj dane z MF", za pomocą których można pobrać z Małej Firmy dane potrzebne do rozliczenia: nazwę i dane identyfikacyjne firmy, roczne sumy przychodów i kosztów oraz składek społecznych i zdrowotnych. Aby zaimportować te dane w Jupiterze należy najpierw zapisać je do pliku w programie Elfin Mała Firma - robi się to za pomocą przycisku "Eksportuj", który pojawia się u dołu okna zaliczki PDOF za grudzień/IV kwartał.

W związku z rozszerzeniem oferty Elfina licencja Jupitera Premium dostępna jest obecnie dla użytkowników programu Elfin Mała Firma w ramach subskrypcji serwisu. Do skorzystania z tej możliwości wystarczy posiadać konto w sklepie internetowym Elfina. Po zalogowaniu się w sklepie należy przejść na zakładkę "moje konto" i w sekcji "Rozlicz PIT-y z Jupiterem 2016 Premium" użyć przycisku "Generuj numer seryjny".

Dla osób nie posiadających jeszcze konta sklepowego przygotowaliśmy specjalną stronę, która ułatwi jego założenie. Po podaniu na niej numeru seryjnego aplikacji podczas rejestracji w sklepie nie będzie potrzeby wpisywania danych firmy - zostaną one pobrane z bazy użytkowników programu Elfin Mała Firma.
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2018 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009