str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

23 sierpnia 2019
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum
Logo Mała Firma
PRAKTYCZNY PROGRAM DO ZARZĄDZANIA
Wersja 2.6.9
O programie
Zalety i funkcje programu
Porównaj wersje
Zobacz prezentację
Oferta dla biur rachunkowych
Cennik
Zamów
Pobierz
Pomoc
Serwis programu
Baza wiedzy
Pytania i odpowiedzi
Zmiany w programie
Partnerzy handlowi
Zasady współpracy
Logowanie
Kontakt
e-mail: malafirma@elfin.pl
tel.: (12) 267-28-05
Aktualności
Koniec kilometrówki w 2019 roku?
13.12.2018
PYTANIE:
Prowadzę działalność gospodarczą i wykorzystuję w niej prywatny samochód, który rozliczam wg kilometrówki. Słyszałem, że w 2019 roku kilometrówka nie będzie już obowiązywać - czy to prawda?

ODPOWIEDŹ:
Faktycznie, od 1 stycznia 2019 r. zmieniają się m.in. zasady rozliczania kosztów używania samochodów prywatnych właściciela w działalności gospodarczej. Do końca 2018 roku właściciel wykorzystujący samochód prywatny dla celów firmy dokonuje rozliczenia kosztów według tzw. kilometrówki, czyli zestawienia poniesionych na samochód wydatków z limitem wynikającym z ewidencji przebiegu. Od przyszłego roku dla samochodu prywatnego właściciela nie będzie już rozliczenia według kilometrówki, nie będzie także potrzebne ewidencjonowanie przejazdów. Natomiast każdy wydatek związany z takim pojazdem będzie mógł zostać bezpośrednio, lecz częściowo zaliczony w koszty - w wysokości 20% wartości faktury (biorąc pod uwagę kwotę netto powiększoną o nieodliczony podatek VAT).

Zarówno powyższa, jak i inne zmiany zasad rozliczeń pojazdów są obecnie wdrażane w programie Elfin Mała Firma - nowa wersja aplikacji ukaże się na przełomie roku.
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum

PROMOCJA!

Przy zakupie programu (w wersji Standard, Premium lub PRO) do 31.08.2019 otrzymujesz w promocji pendrive Kingston 16GB GRATIS! Zobacz szczegóły promocji.

Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2019 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009