www.elfin.pl
portal finansowy


25 maja 2020
W opublikowanej 6 lipca 2017 r. wersji 2.6.4 programu Elfin Mała Firma wprowadzona została funkcja automatycznej numeracji dokumentów sprzedaży oraz dokumentów magazynowych (w wersji Premium) - w dwóch formatach do wyboru: nr/RRRR, nr/MM/RRRR. Jeśli występuje więcej niż jeden magazyn, przed numerem dokumentu magazynowego dodawany jest symbol danego magazynu.

Wśród dostępnych deklaracji pojawił się nowy formularz VAT-UEK(4) - korekta informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach. Oprócz niego począwszy od rozliczenia za lipiec 2017 roku włączono nowe wzory deklaracji: VAT-27(2) i VAT-UE(4). Wszystkie te formularze można oczywiście wysyłać w postaci elektronicznej bezpośrednio z programu.

Ponadto w wersji 2.6.4 Małej Firmy wdrożono nowy protokół komunikacyjny TLS 1.2 do komunikacji z systemem e-Deklaracje. W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Finansów (zobacz komunikat) od 1 lipca 2017 r. nie jest możliwa wysyłka e-deklaracji ze starszych i nie wspieranych systemów operacyjnych Windows XP i Windows Vista.

Aktualizacja 2017-07-19: zgodnie z nowym komunikatem Ministerstwa Finansów, do dnia 30 września 2017 r. przywrócono przyjmowanie e-deklaracji z użyciem dotychczasowego protokołu komunikacyjnego TLS 1.0 (równolegle do nowego protokołu TLS 1.2). W związku z powyższym użytkownicy programu Elfin Mała Firma do wersji 2.6.3 włącznie, pracujący na systemach operacyjnych Windows XP lub Windows Vista, przez ten czas będą mogli nadal składać e-deklaracje, nie powinni jednak instalować aktualnej wersji programu (2.6.4). W celu dalszego korzystania z możliwości wysyłki e-deklaracji zalecamy jak najszybszy upgrade systemu do Windows 7, 8 lub 10 oraz zainstalowanie najnowszej wersji programu Elfin Mała Firma.

Pełna lista zmian w programie znajduje się tutaj: http://www.elfin.pl/malafirma/zmiany.


--------------------------------------------------------
Copyright © 2000-2020 Elfin Sp. z o.o.