str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

8 czerwca 2023
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: odstapienie od ubezpieczenia OC przed terminem konca umowy
 
Autor:  Gość portalu: tomek Odpowiedz na list
Data: 2008-02-18 01:44 Odpowiedz cytując
 
Witam serdecznie!
Mam pytanie odnośnie przeniesienia umowy oc z PTU do towarzystwa AXA. czy jest to w ogóle możliwe jeżeli umowa oc zawarta została z dniem 29-10-2007 na okres 12 miesięcy. system spłaty składki został rozłożony na 2 raty. pierwszy upływa z dniem 28 -04-2008, jednak ja chciałbym zmienić ubezpieczyciela przed terminem wpłaty drugiej raty. czy mam możliwość wypowiedzenia umowy o ubezpieczeniu oc w PTU zakładając natychmiastowe zawarcie umowy z AXA??..
..czy może jedynym sposobem na "uwolnienie sie" od tegoż Ubezpieczyciela jest sprzedaż samochodu przed terminem wpłaty następnej raty ubezpieczenia oc???
mam jeszcze jedno pytanie...czy jeżeli sprzedam samochód przed terminem wpłaty drugiej raty za ubezpieczenie całoroczne, będę zmuszony do uregulowania składki pomimo iz nie będę właścicielem samochodu?? ..czy może zobowiązana zostanie do tego osoba która nabyła ode mnie to auto???
Moja aktualna wysokość składki w PTU zależy niestety od tego iż nie mam 25 lat, prawo jazdy posiadam około 4 miesięcy, a wysokość tejże składki wynosi około 1900 zł na 12 miesięcy. Także poprzez dokonanie porównań ofert różnych Ubezpieczycieli chciałbym odstąpić od oferty PTU ponieważ wielkość składki jest diametralnie większa od ofert innych instytucji.
Dziękuję bardzo za odpowiedz!
Pozdrawiam
Tomasz Wujcik

p.s. chialbym również dodać ze mieszkam 30 kilometrow od Płocka, ponieważ z tego co się orientuje miejsce zamieszkania ma również wpływ na wielkość składki OC.

 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· odstapienie od ubezpieczenia OC przed terminem konca umowy (Gość portalu: tomek, 08-02-18 01:44)
 
· Odp: odstapienie od ubezpieczenia OC przed terminem konca umowy (Gość portalu: Vista-ubezpieczenia, 08-09-29 15:50)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2023 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009