str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

2 lipca 2022
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  produkty finansowe  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: darowizna na rzecz organizacji pożytku publicznego
Autor:  Gość portalu: Ania Odpowiedz na list
Data: 05-03-17 19:02 Odpowiedz cytując
Proszę o pomoc w niby oczywistej kwestii. Czy dokonanie darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego za pomocą przelewu z konta internetowego, a co za tym idzie brak papierowego polecenia przelewu, będzie spełniało warunki dowodowe (potwierdzenie, z którego wynika imię i nazwisko ... itd.)? Czy skarbówka z taki dowód przyjmie wyciąg z konta?
 
Odp: darowizna na rzecz organizacji pożytku publicznego
Autor:  Gość portalu: Podatnik Odpowiedz na list
Data: 05-03-17 23:59 Odpowiedz cytując
W myśl art. 26 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, odliczenie wymienionych w ustawie darowizn stosuje się, jeżeli wysokość darowizny udokumentowana jest dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego, a w przypadku darowizny innej niż pieniężna - dokumentem, z którego wynika wartość tej darowizny (np. umową darowizny sporządzoną w formie pisemnej), oraz oświadczeniem obdarowanego o jej przyjęciu.

A czy nie możesz wydrukować sobie dowodu zapłaty?
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2022 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009