str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

27 lipca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: RaCH Odpowiedz na list
Data: 13-03-27 22:47 Odpowiedz cytując
Witam.
przy probie klikniecia na eDeklaracje wyswietla sie komunikat:
Runtime Error!
This application has requested the Runtime to terminate it in an unusal way. Please contact the application´s support team for more information.
system windows XP. prosze o pomoc
 
Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: RaCh Odpowiedz na list
Data: 13-03-28 07:33 Odpowiedz cytując
znalazlem poprzedni watek dotyczacy tego problemu. zainstalowanie biblioteki ani wykasowanie pamieci przegladarki i ponowna instalacja programu nie pomogly. innego sposobu na usuniecie tego bledu nie ma?
 
Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Elfin Odpowiedz na list
Data: 13-03-28 12:17 Odpowiedz cytując
Dzień dobry,

Czy pobrał Pan plik: http://pity.elfin.pl/standard/pobierz/paka.zip, rozkompresował, uruchomił (dwuklik) plik: paka.reg? i otrzymał komunikat, że informacja została poprawnie wprowadzona do rejestru?

Przyczyny problemu, o którym Pan pisze nie są nam dokładnie znane. Związane są z rejestracją (a raczej problemem z rejestracją) pewnego komponentu lub komponentów w systemie. Jest to drugi zaobserwowany przypadek i związane jest to z specyficzną konfiguracją systemu.

Sławomir Usarz
Elfin Sp. z o.o.
 
Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: RaCH Odpowiedz na list
Data: 13-04-05 11:46 Odpowiedz cytując
tak, postepowalem wg opisu z poprzedniego watku o tym problemie. dostalem komunikat potwierdzajacy ze wszystko sie dobrze zainstalowalo ale problem nadal pozostal..
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Elfin Odpowiedz na list
Data: 13-04-05 13:24 Odpowiedz cytując
Proszę w takim razie o przesłanie na adres jupiter@elfin.pl informacji na temat: systemu i wersji aplikacji oraz "zrzut ekranu" z komunikatem błędu na tle okna aplikacji
z poważaniem
Sławomir Usarz
Elfin Sp. z o.o.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Starosta Odpowiedz na list
Data: 13-04-21 22:22 Odpowiedz cytując
Witam,

Czy powyższy problem został może rozwiazany?
mam taki sam przypadek (Win XP) i nie wiem co mam zrobić?
zainstalowałem aktualizację i ten sam komunikat sie pojawia...

Starosta
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Elfin Odpowiedz na list
Data: 13-04-22 13:48 Odpowiedz cytując
Czy pobrał Pan plik: http://pity.elfin.pl/standard/pobierz/paka.zip, rozkompresował, uruchomił (dwuklik) plik: paka.reg? i otrzymał komunikat, że informacja została poprawnie wprowadzona do rejestru?
Powyższa "recepta" dotyczy kilku przypadków kiedy jakiś proces w systemie klienckim zakłócił rejestrację pewnego komponentu.
Niestety w czasie intensywnych testów nie udało się nam zasymulować takiego błędu.

pozdrawiam
Sławomir usarz
Elfin Sp. z o.o.
 
Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: wieloletni użytkownik Odpowiedz na list
Data: 13-04-23 19:23 Odpowiedz cytując
No, panowie... po raz pierwszy się zawiodłem na waszym produkcie.. A swego czasu porównywałem z różnymi "rozliczaczami" i wasz wypadł zdecydowanie najlepiej. Pojawil mi się błąd "runtime" !! Chyba to oznacza doslownie "czas biec" do US z rozliczeniem w garści? ;)
 
Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Elfin Odpowiedz na list
Data: 13-04-25 13:39 Odpowiedz cytując
Dzień dobry
Niestety nie znamy jeszcze przyczyny wystąpienia tego błędu. Nie udało się go zasymulować podczas wielokrotnych testów, otrzymaliśmy tylko kilka zgłoszeń od klientów (program pobrały dziesiątki tysięcy). Wynika on zapewne z jakiś specyficznych ustawień systemu i/lub zakłóceń podczas instalacji. W związku z tym mam pytanie: Czy w ubiegłym roku pomyślnie wysyłał Pan e-deklaracje z programu? oraz czy odbywało się to z tego samego komputera/systemu. Jeśli tak to proszę o informacje jakie zmiany w systemie były w międzyczasie dokonywane (obsługa e-deklaracji po stronie aplikacji nie była zmieniana). Niezależnie od tego proszę spróbować przeinstalować aplikację.

z poważaniem
Sławomir Usarz
Elfin Sp. z o.o.
 
Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Damian Odpowiedz na list
Data: 13-04-28 20:13 Odpowiedz cytując
Dzień dobry.

Niestety i mnie spotkał ten problem (komputer stacjonarny, Win 8). Reinstalacja i proponawany fix do rejestru nie pomogły. Podczas zeszłorocznych rozliczeń nie miałem żadnego problemu, ale też i system był inny (Win XP).

Na szczęscie mam do dyspozycji jeszcze drugi komputer (laptop, Win 8 RP), a na nim nie było problemów z uruchomieniem eDeklaracji.

Czy wtyczka ta była testowana na zwykłym użytkowniku? Na Windows 8? A może wymaga specyficznego .NET? Co takiego jest w tej wtyczce, że wysypuje cały program?

PS: Z faktu, że program pobrały "dziesiątki tysięcy", a tylko kilka osób się skarżyło nie wynika, że tylko te kilka miało (lub mogło mieć - w końcu nie każdy chce z tej opcji skorzystać) problem...
PPS: Gdyby Państwo podali jakie informacje są Wam potrzebne do analizy, opierając się oczywiście o kod realizujący tą funkcjonalność, to może szybciej ustalono by przyczynę problemu - my (użytkownicy) też chcemy mieć działający program, więc pewnie chętnie pomożemy :)
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Elfin Odpowiedz na list
Data: 13-04-29 11:45 Odpowiedz cytując
Dzień dobry

Prosiłbym spróbować na komputerze na którym wywołanie modułu e-Deklaracje powodowało błąd zainstalowć pakiet .NET w wersji zamieszczonej na stronie: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/confirmation.aspx?id=26. Po zakończeniu instalacji proszę sprawdzić czy wykonane czynności wyeliminowały błąd.

pozdrawiam
Sławomir Usarz
Elfin Sp. z o.o.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Damian Odpowiedz na list
Data: 13-05-13 09:03 Odpowiedz cytując
Tak jak pisałem w wiadomości powyżej - używam Windows 8... a .NET w wersji 1.1 nie jest mile widziany przez mój system (kwestie kompatybilności). Zresztą nie ma się co dziwić - powstał co najmniej dekadę temu...

... ale w ramach testów wymusiłem jego instalację i...

... zadzałało :) e-Deklaracje uruchomiły się, choć dalszej funkcjonalności nie sprawdzałem (rozliczenie już wysłałem z innego komputera) to sądzę, że nie będzie już z nią kłopotu.

PS: Może warto w takim razie do wymagań systemowych (http://pity.elfin.pl/standard/?id=pity/2012_std//wymagania.html) dopisać .NET 1.1 ?
PPS: Choć sądzę, że lepszym pomysłem byłoby zapewnienie poprawności działania w domyślnym pakiecie .NET tej wersji systemu operacyjnego (dla Windows 8 jest to wersja 4.5)...
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Elfin Odpowiedz na list
Data: 13-05-13 10:14 Odpowiedz cytując
Dzień dobry,
Dziękuję za informację - potwierdziła ona moje ostatnie przypuszczenie. Rozwiązanie okazało się trudne ponieważ mylącym był fakt, że podobny błąd występował u kilku użytkowników XP (tam w systemie nie było .NET z powodu braku wszystkich aktualizacji) i jak w Pana przypadku (Windows 8) gdzie z .NET 1.1 po prostu zrezygnowano. W przyszłorocznych wersjach Jupitera uwzględnimy ten problem.

z poważaniem
Sławomir Usarz
Elfin Sp. z o.o.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: PMi Odpowiedz na list
Data: 14-03-03 10:59 Odpowiedz cytując
Czy w bieżącej wersji błąd został poprawiony?
Niestety po wybraniu opcji e-Deklaracje wyskakuje błąd opisywany w tym wątku i program się zamyka.

Posiadana wersja OS: Windows 8.1
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Elfin Odpowiedz na list
Data: 14-03-03 13:44 Odpowiedz cytując
Prosiłbym spróbować zainstalowć pakiet .NET w wersji zamieszczonej na stronie: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/confirmation.aspx?id=26. Po zakończeniu instalacji proszę sprawdzić czy wykonane czynności wyeliminowały błąd.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Gość portalu: Gość Odpowiedz na list
Data: 15-04-11 17:50 Odpowiedz cytując
Wiem, że aplikacja jest bezpłatna, ale skoro już coś Państwo puszczacie w obieg, to wypada w ciągu roku usunąć błąd programu, a nie odsyłać użytkowników co rok do starego .Net
U mnie też problem występuję.
Na szczęście na poczcie nie oczekują znaczków sprzed kilku lat aby nadać PIT do US.

 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Runtime Error
Autor:  Elfin Odpowiedz na list
Data: 15-04-13 11:24 Odpowiedz cytując
Dzień dobry
W bieżącej edycji programu Jupiter wymaga obecności w systemie platformy Microsoft .NET Framework 3.5. Piszemy o tym w wymaganiach systemowych na stronie: http://pity.elfin.pl/standard/?id=pity/std//wymagania.html
Platforma ta jest natywna dla systemu Windows 7, obecna jest również w systemie Windows 8 (może wymagać uaktywnienia w Panelu Sterowania). Nie jest to już bardzo stara platforma (.NET 1.1) stosowana we wcześniejszych wersjach . Rozwiązaniem problemu może być doinstalowanie .NET 3.5 w starszych systemach lub uaktywnienie w systemie Windows 8.



------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Gość
Data: 2015-04-11 17:50

> Wiem, że aplikacja jest bezpłatna, ale skoro już coś Państwo puszczacie w obieg, to wypada w ciągu roku usunąć błąd programu, a nie odsyłać użytkowników co rok do starego .Net
> U mnie też problem występuję.
> Na szczęście na poczcie nie oczekują znaczków sprzed kilku lat aby nadać PIT do US.
>
>
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009