str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

4 lutego 2023
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Polskie znaki
Autor:  Gość portalu: Andy Odpowiedz na list
Data: 17-03-25 22:09 Odpowiedz cytując
W Jupiter 2016 Standard, przy korzystaniu z kreatora, brak polskich znaków diakrytycznych w imieniu i nazwisku na stronie DANE i w konsekwencji finalnie w wypełnionym PIT-cie (imię i nazwisko użytkownika na początku pracy w WYBÓR PODATNIKA zostało wpisane poprawnie i jest wyświetlane w tym oknie poprawnie).
Może to będzie wskazówką - brak polskich znaków występuje także w opisie pól na kolejnych stronach kreatora np. na stronie WYNAGRODZENIA (UMOWA O PRACE)- zaznacz, czy uzyskiwa3eo dochody z:", ale już w ramkach znaki polskie są np. "więcej niż jednego stosunku pracy".

Jednym słowem mam wypełnioną deklarację z imieniem i nazwiskiem bez polskich znaków i całą resztą prawidłowo. Niestety imienia i nazwiska nie da się na stronie kreatora DANE edytować, więc ręcznie poprawić nie mogę. Obawiam się, że US może się przyczepić, że dane podatnika są nieprawidłowe. Jak problem rozwiązać?
 
Odp: Polskie znaki
Autor:  Elfin Odpowiedz na list
Data: 17-03-30 13:44 Odpowiedz cytując
Problem braku polskich znaków związany jest zapewne z ustawieniami systemowymi komputera. Proszę sprawdzić w Panelu Sterowania Opcje Regionalne i Językowe i ewentualnie zmienić ustawienie języka dla programów nie obsługujących Unicode na język polski.
Gdyby problem nadal występował proszę o przesłanie szczegółowych informacji o systemie na adres: jupiter@elfin.pl

Elfin
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2023 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009