str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

14 lipca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  forum
Logo Mała Firma
PRAKTYCZNY PROGRAM DO ZARZĄDZANIA
Wersja 2.7.9
O programie
Zalety i funkcje programu
Porównaj wersje
Zobacz prezentację
Oferta dla biur rachunkowych
Cennik
Zamów
Pobierz
Pomoc
Serwis programu
Baza wiedzy
Pytania i odpowiedzi
Zmiany w programie
Partnerzy handlowi
Zasady współpracy
Logowanie
Kontakt
e-mail: malafirma@elfin.pl
tel.: (+48 12) 267-28-05
Aktualności
Zmiana protokołu komunikacyjnego do wysyłki e-deklaracji, automatyczna numeracja dokumentów i inne nowości
07.07.2017
W opublikowanej 6 lipca 2017 r. wersji 2.6.4 programu Elfin Mała Firma wprowadzona została funkcja automatycznej numeracji dokumentów sprzedaży oraz dokumentów magazynowych (w wersji Premium) - w dwóch formatach do wyboru: nr/RRRR, nr/MM/RRRR. Jeśli występuje więcej niż jeden magazyn, przed numerem dokumentu magazynowego dodawany jest symbol danego magazynu.

Wśród dostępnych deklaracji pojawił się nowy formularz VAT-UEK(4) - korekta informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach. Oprócz niego począwszy od rozliczenia za lipiec 2017 roku włączono nowe wzory deklaracji: VAT-27(2) i VAT-UE(4). Wszystkie te formularze można oczywiście wysyłać w postaci elektronicznej bezpośrednio z programu.

Ponadto w wersji 2.6.4 Małej Firmy wdrożono nowy protokół komunikacyjny TLS 1.2 do komunikacji z systemem e-Deklaracje. W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Finansów (zobacz komunikat) od 1 lipca 2017 r. nie jest możliwa wysyłka e-deklaracji ze starszych i nie wspieranych systemów operacyjnych Windows XP i Windows Vista.

Aktualizacja 2017-07-19: zgodnie z nowym komunikatem Ministerstwa Finansów, do dnia 30 września 2017 r. przywrócono przyjmowanie e-deklaracji z użyciem dotychczasowego protokołu komunikacyjnego TLS 1.0 (równolegle do nowego protokołu TLS 1.2). W związku z powyższym użytkownicy programu Elfin Mała Firma do wersji 2.6.3 włącznie, pracujący na systemach operacyjnych Windows XP lub Windows Vista, przez ten czas będą mogli nadal składać e-deklaracje, nie powinni jednak instalować aktualnej wersji programu (2.6.4). W celu dalszego korzystania z możliwości wysyłki e-deklaracji zalecamy jak najszybszy upgrade systemu do Windows 7, 8 lub 10 oraz zainstalowanie najnowszej wersji programu Elfin Mała Firma.

Pełna lista zmian w programie znajduje się tutaj: http://www.elfin.pl/malafirma/zmiany.
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009