www.elfin.pl
portal finansowy


1 marca 2024

Wersja 2.6.0 została dostosowana do pracy w systemie Windows 10, wdrożono w niej także nowy serwer baz danych Microsoft SQL Server 2008 R2 Express (dla systemów Windows Vista/7/8/8.1/10).

W opublikowanej wersji pojawiły się nowe wzory deklaracji VAT-7(15) i VAT-7K(9) wraz z obsługą e-deklaracji, począwszy od rozliczeń za wrzesień/III kwartał 2015. Zmiany dotyczą przede wszystkim wykazywania transakcji importu usług i odwrotnego obciążenia.

Ponadto wprowadzono nowy rodzaj deklaracji: VAT-27(1) - informacja podsumowująca w obrocie krajowym, wraz z obsługą e-deklaracji. Na formularzu tym wykazuje się transakcje sprzedaży, dla których podatnikiem jest nabywca (odwrotnego obciążenia).

Inne zmiany obejmują m.in. możliwość wyboru okresu przy tworzeniu deklaracji VAT-UE, nowe elementy na fakturze sprzedaży oraz usprawnienia w rozliczeniach procedury marży i metody kasowej. Pełna lista zmian w programie znajduje się tutaj: http://www.elfin.pl/malafirma/zmiany.--------------------------------------------------------
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.