str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

30 maja 2020
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum
Tymczasowy numer telefonu: 796 423 628
Logo Mała Firma
PRAKTYCZNY PROGRAM DO ZARZĄDZANIA
Wersja 2.7.1
O programie
Zalety i funkcje programu
Porównaj wersje
Zobacz prezentację
Oferta dla biur rachunkowych
Cennik
Zamów
Pobierz
Pomoc
Serwis programu
Baza wiedzy
Pytania i odpowiedzi
Zmiany w programie
Partnerzy handlowi
Zasady współpracy
Logowanie
Kontakt
e-mail: malafirma@elfin.pl
tel.: 796 423 628
Baza wiedzy
Deklaracja VAT-27
20.10.2015
PYTANIE:
W programie pojawiła się nowa deklaracja VAT-27. Kiedy i w jakich przypadkach należy ją składać?

ODPOWIEDŹ:
W wersji 2.6.0 programu Elfin Mała Firma została wprowadzona informacja podsumowująca w obrocie krajowym VAT-27. Jest to zupełnie nowa deklaracja, która weszła w życie od 1 lipca 2015 r. Wykazuje się w niej dostawy towarów i świadczone usługi, dla których podatnikiem jest nabywca (czyli transakcje opodatkowane według odwrotnego obciążenia VAT) dwojakiego rodzaju:
- dostawy towarów, do których ma zastosowanie art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT - te pobierane są z programu Elfin Mała Firma według rodzaju przychodu 'krajowa - odwrotne obciążenie'
- świadczenie usług, do których ma zastosowanie art. 17 ust. 1 pkt 8 ustawy o VAT (przenoszenie uprawnień do emisji gazów cieplarnianych).

Informacje VAT-27 składa się do 25. dnia miesiąca po zakończeniu okresu (miesiąca lub kwartału) - termin i okres jest taki sam jak w przypadku deklaracji VAT-7/7K. Czyli jeśli firma składa deklaracje VAT-7K (kwartalne), informację VAT-27 również sporządza za kwartał. Program Elfin Mała Firma wybiera automatycznie odpowiedni rodzaj okresu, pozwala także na wysyłanie e-deklaracji. Aplikacja umożliwia także złożenie korekty deklaracji VAT-27 - wystarczy na formularzu zaznaczyć drugą opcję w polu 8 'Cel złożenia formularza'. Uwaga: w przypadku korekty deklaracji VAT-27 nie wypełnia się załącznika ORD-ZU (inaczej niż dla deklaracji VAT-7/7K).
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Przeczytaj inne
Zwolnienie z opłacania składek ZUS ("tarcza antykryzysowa") - jak uwzględnić w programie?
Uzyskałam zwolnienie z opłacania składek ZUS w okresie marzec-maj 2020 r. w ramach "tarczy antykryzysowej". Jak uwzględnić to przy generowaniu deklaracji ZUS-DRA oraz obliczaniu zaliczki PDOF?
Mechanizm podzielonej płatności (split payment) od 1 listopada 2019 r.
Prowadzę działalność budowlaną i za niektóre usługi wystawiałem faktury z odwrotnym obciążeniem. Słyszałem, że zamiast nich wchodzi teraz split payment - czy tak faktycznie jest?
Zmiana kodu tytułu ubezpieczenia w deklaracji ZUS-DRA
Jak ustawić w programie Elfin Mała Firma, aby w deklaracji ZUS-DRA w polu X.01 pojawiał się kod tytułu ubezpieczenia "05 70 0 0"?
Zawieszenie działalności gospodarczej na 2 miesiące
Z dniem 1 listopada zawiesiłem działalność gospodarczą na 2 miesiące. Jak w programie zaznaczyć zawieszenie dg, a co za tym idzie, brak płatności składek ZUS?
Zakup samochodu do firmy - jednoosobowej działalności gospodarczej
Jak wygląda zakup samochodu w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej? Czy mogę nabyć samochód jako osoba prywatna i używać w firmie, czy powinienem kupić na fakturę wystawioną na firmę?
więcej >
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2020 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009