str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

23 sierpnia 2019
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum
Logo Mała Firma
PRAKTYCZNY PROGRAM DO ZARZĄDZANIA
Wersja 2.6.9
O programie
Zalety i funkcje programu
Porównaj wersje
Zobacz prezentację
Oferta dla biur rachunkowych
Cennik
Zamów
Pobierz
Pomoc
Serwis programu
Baza wiedzy
Pytania i odpowiedzi
Zmiany w programie
Partnerzy handlowi
Zasady współpracy
Logowanie
Kontakt
e-mail: malafirma@elfin.pl
tel.: (12) 267-28-05
Baza wiedzy
Import usług u nievatowca - przedsiębiorcy zwolnionego z VAT
15.06.2016
PYTANIE:
Kupiłam oprogramowanie Norton Internet Security. Wystawcą faktury jest firma zarejestrowana w Irlandii, ja z kolei nie jestem vatowcem. Czy muszę wysłać do urzędu skarbowego jakieś deklaracje w związku z tą transakcją?

ODPOWIEDŹ:
Jeśli chodzi o obowiązki nievatowca w przypadku importu usług, to podobnie jak podatnicy VAT musi Pani naliczyć i odprowadzić VAT od tej transakcji. Nie wykazuje Pani jednak podatku należnego w deklaracji VAT-7 jak vatowcy, lecz składa Pani deklarację VAT-9M. W przypadku, gdyby dokonywała Pani także wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów, właściwą deklaracją (również do wykazania importu usług) byłaby deklaracja VAT-8. Deklaracje VAT-9M i VAT-8 nie są dostępne w programie Elfin Mała Firma - może Pani skorzystać np. z aktywnych formularzy na stronach Ministerstwa Finansów: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/formularze

Deklarację VAT-9M składa się w terminie do 25. dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy. Również do 25. dnia miesiąca składa się deklarację VAT-8 za miesiąc poprzedni. Przed dokonaniem pierwszej czynności importu usług powinna Pani jeszcze zarejestrować się jako podatnik VAT UE, składając formularz zgłoszeniowy VAT-R.

Zapłaconą zgodnie z deklaracją VAT-9M kwotę VAT może Pani oczywiście zaliczyć w koszty, wprowadzając ją do programu jako "Nowy - Wydatek - Inny".
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Przeczytaj inne
Zmiana kodu tytułu ubezpieczenia w deklaracji ZUS-DRA
Jak ustawić w programie Elfin Mała Firma, aby w deklaracji ZUS-DRA w polu X.01 pojawiał się kod tytułu ubezpieczenia "05 70 0 0"?
Zawieszenie działalności gospodarczej na 2 miesiące
Z dniem 1 listopada zawiesiłem działalność gospodarczą na 2 miesiące. Jak w programie zaznaczyć zawieszenie dg, a co za tym idzie, brak płatności składek ZUS?
Zakup samochodu do firmy - jednoosobowej działalności gospodarczej
Jak wygląda zakup samochodu w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej? Czy mogę nabyć samochód jako osoba prywatna i używać w firmie, czy powinienem kupić na fakturę wystawioną na firmę?
Zakup oprogramowania z licencją - wprowadzenie do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych
Kupiłam oprogramowanie z licencją za kwotę 1.800 zł netto. Proszę o instrukcję, jak wprowadzić zakup do programu, aby teraz odliczyć podatek VAT, a następnie rozliczać amortyzację przez 24 miesiące?
Rachunek do umowy o dzieło, jego rozliczenie i obowiązki podatkowe
Informatyk przygotował dla mojej firmy stronę WWW na podstawie umowy o dzieło. Poszukuję wzoru rachunku do umowy o dzieło oraz informacji o sposobie jego rozliczenia.
więcej >

PROMOCJA!

Przy zakupie programu (w wersji Standard, Premium lub PRO) do 31.08.2019 otrzymujesz w promocji pendrive Kingston 16GB GRATIS! Zobacz szczegóły promocji.

Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2019 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009