str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

23 lutego 2018
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum
Logo Mała Firma
PRAKTYCZNY PROGRAM DO ZARZĄDZANIA
Wersja 2.6.6
O programie
Zalety i funkcje programu
Porównaj wersje
Zobacz prezentację
Oferta dla biur rachunkowych
Cennik
Zamów
Pobierz
Pomoc
Serwis programu
Baza wiedzy
Pytania i odpowiedzi
Zmiany w programie
Partnerzy handlowi
Zasady współpracy
Logowanie
Kontakt
e-mail: malafirma@elfin.pl
tel.: (12) 267-28-05
Baza wiedzy
Zakup oprogramowania z licencją - wprowadzenie do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych
10.10.2017
PYTANIE:
Kupiłam oprogramowanie z licencją za kwotę 1.800 zł netto. Proszę o instrukcję, jak wprowadzić zakup do programu, aby teraz odliczyć podatek VAT, a następnie rozliczać amortyzację przez 24 miesiące?

ODPOWIEDŹ:
Zakup oprogramowania na podstawie faktury VAT wprowadzamy, jak każdą inną fakturę, poprzez Nowy - Wydatki - Faktura VAT - z tym, że należy wybrać rodzaj wydatku "wartość niematerialna i prawna". W momencie zatwierdzenia dokumentu pojawi się pytanie o wpisanie pozycji do Ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych - proszę odpowiedzieć na nie twierdząco (pozycję do ewidencji można wprowadzić także później, z poziomu Listy - Ewidencje - Majątek trwały). Wówczas pojawi się formatka do wpisania danych WNiP - do uzupełnienia będzie nazwa i stawka amortyzacji (jeśli 24 miesiące, to stawka 50%).

Amortyzacja rozpoczyna się od miesiąca następującego po przyjęciu do użytkowania - najwygodniej będzie używać na koniec miesiąca funkcji z menu Narzędzia - Rozlicz miesiąc (naliczanie amortyzacji można inicjować także z poziomu Listy - Rozliczenia - Amortyzacje).

W przypadku oprogramowania o wartości poniżej 3.500 zł netto można alternatywnie zaliczyć zakup bezpośrednio w koszty (Nowy - Wydatki - Faktura VAT, rodzaj wydatku "inne").
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Przeczytaj inne
Zakup samochodu do firmy - jednoosobowej działalności gospodarczej
Jak wygląda zakup samochodu w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej? Czy mogę nabyć samochód jako osoba prywatna i używać w firmie, czy powinienem kupić na fakturę wystawioną na firmę?
Zakup oprogramowania z licencją - wprowadzenie do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych
Kupiłam oprogramowanie z licencją za kwotę 1.800 zł netto. Proszę o instrukcję, jak wprowadzić zakup do programu, aby teraz odliczyć podatek VAT, a następnie rozliczać amortyzację przez 24 miesiące?
Rachunek do umowy o dzieło, jego rozliczenie i obowiązki podatkowe
Informatyk przygotował dla mojej firmy stronę WWW na podstawie umowy o dzieło. Poszukuję wzoru rachunku do umowy o dzieło oraz informacji o sposobie jego rozliczenia.
Sprzedaż z odwrotnym obciążeniem (m.in. obrót złomem i stalą oraz podwykonawstwo usług budowlanych) - rozliczenie w Małej Firmie
Świadczę usługi budowlane jako podwykonawca i od stycznia tego roku zostałem objęty odwrotnym obciążeniem VAT. Jak wystawiać i rozliczać takie faktury?
Składanie e-deklaracji VAT z programu Elfin Mała Firma
Od stycznia 2017 roku mam obowiązek składania deklaracji VAT-7 w postaci elektronicznej. Jak zrobić to w programie?
więcej >

PROMOCJA!

Przy zakupie programu (w wersji Standard, Premium lub PRO) do 26.02.2018 otrzymujesz w promocji pendrive Kingston 16GB GRATIS! Zobacz szczegóły promocji.

Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2018 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009